ضرورت تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات کشور

نماینده ولی فقیه و امام جمعه خوزستان

ضرورت تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات کشور

آیت الله موسوی جزایری گفت: در ادارات باید شورای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شوند و این مقوله مهم برای آحاد مختلف جامعه تبیین شود.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری رسا در اهواز، همایش بزرگ تجلیل و نکوداشت امر به معروف و نهی از منکر با حضور مسؤولان لشکری و کشوری سه شنبه ۴ مهرماه در سالن امام خامنه ای مجتمع فجر اهواز برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان در این مراسم با عرض تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین(علیه السلام) در خصوص مقوله امر به معروف و نهی از منکر، اظهار داشت: در اجرای امر به معروف و نهی از منکر باید مانند تکلیف شرعی عمل کنیم و با اصول اربعه می توان این کار پسندیده را به راحتی انجام داد.

آیت الله موسوی جزایری در ادامه بیان داشت: همانطور که شاهدیم برای مکان های عمومی و مراکز تجمع مردمی برنامه های مشخصی در موضوعوعات مختلفی تبیین شده است؛ لذا در ادارات هم باید شورای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شوند و این مقوله مهم را برای آحاد مختلف جامعه تبیین کنیم.

امام جمعه اهواز افزود: متولیان اداری برای تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در ادارت به طور جدی همت و این شوراها را تشکیل دهند و نیز در این بخش باید حواسشان به همه امور باشند و از فسادهایی همچون رشوه، اختلاس و هدر رفت بیت المال به شدت جلوگیری کنند.

زعیم حوزه های علمیه خوزستان در بخش دیگری از صحبت های خود درباره اهمیت اشتغال برای جوانان در جامعه اشاره کرد و گفت: ایجاد اشتغال برای جوانان مملکت، از موارد کمکی برای ارتقای سلامت و تعالی جامعه است؛ از این رو مسؤولان برای اشتغال فعالیت های بیشتری باید انجام دهند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه ابراز داشت: روند ارائه تسهیلات بانکی به کارآفرینان برای تحقق سیاست های مقاومتی باید در مسیر تسریع قرار گیرد و متصدیان این امور باید تسهیلات بانکی را برای کارآفرینان تسریع بخشند.

گفتنی است در پایان این مراسم از خانواده شهدا،‌جانبازان و فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

لینک خبر


همچنین ببینید

فراموشی امر به معروف و نهی از منکر یکی از عوامل اختلاس است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس از لنجان، حجت‌الاسلام قاسم باقریان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.