بستر پذیرش امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه فراهم شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی:

بستر پذیرش امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه فراهم شود

حجت الاسلام والمسلمین قربانپور گفت: به منظور آن که امر به معروف و نهی از منکر به درستی در جامعه اجرا شده و تاثیرگذاری داشته باشد باید بستر پذیرش اجتماعی آن فراهم شود.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری مهر حجت الاسلام صفر قربانپور در گفت و گو با این خبرگزاری اظهار داشت: در قانون تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر مصوب و ابلاغ شده و در همین راستا سازمان تبلیغات اسلامی کشور برای تشکیل گروه های طلایه داران امر به معروف اقدام کرده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: با توجه به این که طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر در حقیقت تشکل های مردمی هستند، وظیفه اجرای این فریضه را هم در بین مردم و هم در مورد مسئولان دارند.

قربانپور خاطرنشان ساخت: طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر متشکل از گروه های ۱۰ نفره و در میان آنها اعضای مساجد، هیات های مذهبی، ادارات، احزاب، بازاریان و سایر گروه های مردمی قرار دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: در حال حاضر دو هزار نفر برای طلایه داری امر به معروف در استان مرکزی آمادگی خود را اعلام کرده اند که با هماهنگی ستاد امر به معروف، آموزش های لازم را خواهند دید و کارت ویژه ای با کد رسمی به آنها اعطا می شود تا بتوانند در این زمینه فعالیت کنند.

وی ادامه داد: بهترین زمینه برای عملی شدن قانون امر به معروف و تذکر لسانی، آمادگی جامعه برای پذیرش فکری آن است و با توجه به فرهنگی و دینی بودن این موضوع، سازمان تبلیغات اسلامی در این رابطه وظیفه مهمی برعهده دارد.

قربانپور اضافه کرد: ضمن باور تاثیر امر به معروف، باید این تفکر و فرهنگ در جامعه ما نهادینه شود و توجه داشته باشیم ضمن اجرای مسئولیت های شخصی و فردی، در حوزه اجتماعی نیز وظایفی داریم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: امر به معروف و نهی از منکر فریضه ای از واجبات دین است بنابراین باید به آثار مطلوب این موضوع باور داشته باشیم چراکه اگر همه اهل تقوا باشند بسیاری از منکرات در سطح جامعه برطرف خواهد شد.

وی همچنین بیان کرد: شورای امر به معروف دستگاه های اجرایی علی رغم اینکه موظف هستند طبق ضوابط قانونی مدون خود عمل کنند، گاهی اوقات در بلاتکلیفی به سر می برند یا کم فعالیت دارند، یا اینکه فعالیت دارند اما عموم همراهی نمی کنند.

قربانپور افزود: اگر فضای مدیریت کشور فضای اجرای امر به معروف و نهی از منکر باشد، قطعا ناهنجاری کاهش خواهد یافت، اما اگر امر به معروف موضوع مهمی تلقی نشود، قطعا تبعات اجتماعی نادیده گرفتن آن در تمام عرصه های جامعه مشاهده خواهد شد.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف مسئولان توسط مردم باید با استفاده از رسانه‌ها انجام شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایسنا، عباس عبدی – پژوهشگر مسائل اجتماعی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.