امر به معروف و نعی از منکر مهمترین پیام قیام امام حسین(علیه السلام) است

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از سفیر خور؛ حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد مهدی نژاد شب عاشورای حسینی در جمع عزاداران حسینیه اعظم خور، ایمان به خداوند متعال بر دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر استوار دانست و افزود: امتی که امر به معروف و نهی از منکر کند برترین امت ها است.

وی با اشاره به رواینی از امام محمدباقر(علیه السلام) در مورد اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معروف و نهی از منکر فریضه های عظیم و بزرگ هستند که تمام فرایض الهی به برکت اجرای آن محقق می شود.

وی افزود: اگر در جامعه ای این دو فریضه زنده بود بقیه واجبات انجام می شود و کسب و کارها حلال و زمین آباد می شود اما اگر در جامعه ای ندیده گرفته شود خرابی ها شروع می شود و امیدی به نجات آن جامعه نیست.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد تصریح کرد: نجات جامعه اسلامی به امر به معروف و نهی از منکر است، اگر منکر دیدیم باید تذکر بدهیم، اقامه حدود الهی به برکت همین امر به معروف و نهی از منکر است.

وی افزود: اگر امروز مانند اوایل انقلاب به امر به معروف و نهی از منکر اهمیت داده می شد بسیاری از مشکلات را نداشتبم.

امام جمعه خور با اشاره به مراحل امر به معروف و نهی از منکر گفت: مومنی که منکری را ببیند و از ته قلب راضی به آن نباشد مرحله اول این فریضه را بجا آورده و عاقبت به خبر می شود.

وی تذکر زبانی را دیگر مرحله فریضتین عنوان کرد و افزود: شخصی که منکری را با زبان اعلام کند اَجر آن را می برد و اگر به صورت عملی با منکر مقابله کند و دین خدا بپا شود بداند که خدا او را هدایت کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد افزود: امام حسین(علیه السلام) در کربلا در مفابل ظلم ایستاد و حرف حق زد که بالاترین درجه امربه معروف و نهی از منکر است.

وی تصریح کرد: زمینه سازی ظهور امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) با رعایت امر به معروف و نهی از منکر عملی می شود، حضور برخی گردشگران هنجار شکن در شهر و عدم تذکر به آن ها اثرات بدی بر جامعه خواهد داشت.

امام جمعه خور امر به معروف و نهی از منکر را پیام قیام امام حسین(علیه السلام) عنوان کرد و افزود: فضاهای مجازی به نوعی وسیع در حال ترویج بی بند و باری هستند و کسی که امر به معروف و نهی از منکر نکند و در برابر آن ایستادکی نکند شریک جرم یزیدیان در قتل امام حسین (علیه السلام) است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.