جامعه امروز نیاز جدی به اشاعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر دارد

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری فارس استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله واحدی در تجمع بزرگ «رهروان زینبی» که با حضور پرشور بانوان سمنانی در گلزار شهدای آستان مقدس امامزاده یحیی(علیه السلام) سمنان برگزار شد، بیان کرد: ارتقای کمالات انسانی و عقلانی با افسار زدن به دهان شیطان محقق می‌شود و انسان با توجه به این امر می‌تواند تعیین‌کننده درجه‌ای از کمال در وجود خویش باشد.

وی با بیان اینکه اشرافیت به فریضه امر به معروف و نهی از منکر منجر به ارتقای کمال انسان و مانع از پیشروی هوای نفسانی در فرد و جامعه می‌شود، اضافه کرد: با فعال شدن این امر در جامعه، جلوی بسیاری از ناهنجاری‌ها گرفته و برکات آن موجب رونق در زندگی و جامعه می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان بیان کرد: جامعه امروز نیاز زیادی به اشاعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر دارد و باید با دیدن منکرات در وجود همگان دغدغه ایجاد شود و غفلتی برای دعوت به راه درست صورت نگیرد.

واحدی با بیان اینکه نباید نسبت به گوشزد کردن اعمال ناصحیح در جامعه دچار تعلل شویم، خاطرنشان کرد: لازمه اجرای فریضه عظیم امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، اشرافیت به دستورات الهی و شناختن مصادیق گناه است.

وی تصریح کرد: هر فرد با ترک گناه در وجود خود می‌تواند شروع‌کننده جلوگیری از وقوع گناه در وجود دیگران باشد.

به گزارش فارس؛ در این همایش از چند خانواده شهید توسط مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تجلیل به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.