امر به معروف تنها مربوط به گروه و قشر خاصی نیست

سرپرست تبلیغات اسلامی داراب

امر به معروف تنها مربوط به گروه و قشر خاصی نیست

حجت الاسلام صادقی تأكید كرد كه پرداختن به امر به معروف و نهی از منكر از وظایف اصلی هر مسلمانی است و تنها مربوط به گروه و قشر خاصی نیست از این رو با تبیین و تشریح درست این فریضه الهی در جامعه باید به رشد و گسترش آن کمک کنیم.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، حجت‌الاسلام ابوالقاسم صادقی، سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان داراب با بیان اینکه براساس دستورات اسلام همه مکلف به اجرای امر به معروف و نهی از منکر هستند، گفت: اگر مسلمانان به این واجب فراموش شده دین عمل می‌کردند امروزه شاهد جامعه‌ای با وضعیف نامناسب حجاب نبودیم.

وی افزود: اگر مردم نسبت به فریضه امر به معروف و نهی از منکر توجه ویژه‌ای نداشته باشند، انجام واجبات دیگر دین نیز در جامعه کم رنگ خواهد شد و مردم از اسلام حقیقی فاصله خواهند گرفت.

صادقی با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه عمومی و همگانی است، گفت: پرداختن به این مسئله مهم از وظایف اصلی هر مسلمانی است و تنها مربوط به گروه و قشر خاصی نیست از این رو با تبیین و تشریح درست این فریضه الهی در جامعه باید به رشد و گسترش آن کمک کنیم.

سرپرست تبلیغات اسلامی داراب در ادامه با تأکید بر اینکه قیام امام حسین(علیه السلام) برای احیای امر به معروف و نهی از منکر بود، ادامه داد: شیعیان و پیروان امام حسین(علیه السلام) امروز به تأسی از امام حسین(علیه السلام) و اهل بیت باید به امر به معروف و نهی از منکر به‌عنوان یک وظیفه دینی توجه ویژه‌ای داشته باشند چرا که تنها راه نجات از مشکلات و معظلات جامعه، توجه به این فریضه مهم الهی است.

وی در پایان تأکید کرد که مسلماً امر به معروف و نهی از منکر باید باشد، ولی آیا تنها موظف هستیم، دیگران را اصلاح کرده و بسازیم یا خودسازی نیز لازم است.

لینک خبر


همچنین ببینید

عواقب امر به معروف و نهی از منکر متوجه تک تک افراد جامعه می شود

حضرت علی (علیه السلام) درباره امر به معروف و نهی از منکر می فرمایند: «همه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.