ضرورت استفاده از توان تشکل ها برای ترویج امر به معروف و نهی از منکر

معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر

ضرورت استفاده از توان تشکل ها برای ترویج امر به معروف و نهی از منکر

رضایی گفت: تشکل های اجتماعی، احزاب سیاسی و سازمان های مردم نهاد یکی از نمادهای تشکل های امر به معروف و نهی از منکر است که بکارگیری از توان این سمن ها و تشکل ها ضرورت کنونی برای ترویج این 2 فریضه مهم است.

 

به گزارش پابگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از ایرنا عبدالعظیم رضایی در همایش طلایه داران پیام عاشورا به پاسداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد ملایر افزود: امروز باید به صورت گروهی و سازماندهی شده با نیت خیر و تاثیرگذار در این زمینه عمل کنیم.

وی با بیان اینکه تا نهادینه شدن سمن ها و احزاب و اثبات جایگاه آنها هنوز فاصله داریم، اظهار کرد: افرادی که امکان حضور در این تشکل ها و احزاب را دارند باید با نیت اینکه بتوانند به وظایف مهم دینی خود عمل کنند، وارد شوند.

وی بیان کرد: این در حالیست که هر گاه تشکل ها قوی بودند و بر صاحبان قدرت، دولتمردان و گروه های اقتصادی نظارت کردند، جامعه سالم تر بود، اما هرگاه این تشکل ها منفعل عمل کردند، شاهد سوء استفاده های فراوان و فساد اداری بودیم.

رضایی تاکید کرد: امروز حضور افراد جامعه به صورت جمعی و فردی در حرکت ها و نظارت های عمومی و پیاده کردن امر به معروف و نهی از منکر با نیت خیر یک ضرورت به شمار می رود.

وی امر به معروف و نهی از منکر را مهمترین پیام عاشورا دانست و افزود: امام حسین(علیه السلام) به تبعیت از دستور الهی و قرآنی و اجرای این ۲ فریضه دینی در مقابل ظلم و ستم ایستاد و در این راه به شهادت رسید.

فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه اجرای امر به معروف و نهی از منکر تمامی تهدیدها و دغدغه های مردم و جامعه را برطرف خواهد کرد، گفت: همه ما موظف هستیم اطرافیان خود را هدایت کنیم که لازمه آن این است اصلاح را ابتدا از خودمان آغاز کنیم.

وی در عین حال بی تفاوتی در امور جامعه، بی مسئولیتی و تماشاچی بودن را بزرگترین منکر دانست و افزود: ورود به ۲ فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر نیازمند آموزش و آگاهی های علمی و دینی است.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر انتقادپذیری مسئولان بیان کرد: این انتقادها در بسیاری از موارد همان امر به معروف و نهی از منکر است که باید با احیا و اجرای آن از اطرافیان و افرادی نسبت به آنها مسئولیت داریم، مراقبت کنیم.

رضایی با بیان اینکه بی مسئولیتی مسیر جامعه را به بیراهه می کشاند، تاکید کرد: اگر نسبت به امور دینی فعال باشیم، بسیاری از آسیب های اجتماعی از بین می رود و به عنوان حکم عقل و قانون امروز به شدت نیازمند عمل به وظایف دینی و اخلاقی در جامعه هستیم.

لینک خبر


همچنین ببینید

عدم اجرای قانون امر به معروف ونهی از منکر مصوب مجلس نهم

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس،‌ سامانه «فارس من» در راستای پیشرفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.