اجرای امر به معروف سلامت جامعه را تضمین می‌کند

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران:

احیای امر به معروف و نهی از منکر نیازمند عزم و اراده جدی است

حجت الاسلام شکریان امیری با تاکید بر ایجاد یک عزم جدی برای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه جدی گرفته نشود.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری رسا در بابل، حجت الاسلام ناصر شکریان امیری، مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر در بابل با اشاره به این مطلب که امر به معروف و نهی از منکر نیاز ضروری برای جلوگیری از انحراف در جامعه است، گفت: خداوند در قرآن به اهمیت این دو فریضه الهی تاکید می کند و به ویژه در آیه ۱۰۴ سوره مبارکه آل عمران منادیان امر به معروف و نهی از منکر را از رستگاران بیان می فرماید.

وی اجرای فریضه امر به‌ معروف و نهی از منکر را یک وظیفه همگانی عنوان کرد و افزود: در کنار احساس مسؤولیت همه آحاد برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر، در جامعه اسلامی و دینی مسؤولان باید شرایط و بستر امر به معروف و نهی از منکر را فراهم کنند.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران با بیان این مطلب که هدف اصلی قیام سیدالشهدا(علیه السلام) احیای امر به معروف و نهی از منکر بود، خاطرنشان کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه جدی گرفته نشود و شاهد یک نظارت همگانی در حفظ جامعه اسلامی نباشیم، انحراف و فساد فراگیر می شود.

وی ادامه داد: نحوه و شرایط امر به معروف و نهی از منکر به منظور اثرگذاری آن در جامعه باید آموزش داده شود و در این زمینه باید فرهنگ سازی صورت گیرد.

حجت الاسلام شکریان بی تفاوتی را سم مهلک برای پویایی و سلامت جامعه عنوان کرد و اظهار داشت: مسؤولان و نخبگان جامعه برای زمینه بسترسازی و همگانی کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید اهتمام ویژه ای داشته باشند و تذکر عمومی را نباید تضعیف خود قلمداد کنند.

وی تاکید کرد: احیای امر به معروف و نهی از منکر خنثی کننده ناتوی فرهنگی دشمنان در جامعه اسلامی است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به نقش رسانه ها برای فرهنگ سازی فریضه امر به معروف و نهی از منکر، گفت: اگر آمران به معروف و ناهیان از منکر در جامعه از سوی مسؤولان مورد حمایت قرار گیرند، مردم با جدیت دراین عرصه وارد عمل خواهند شد.

وی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر آنقدر دارای اهمیت است که سیدالشهدا(علیه السلام) حاضر می شود جان خود و بهترین عزیزان پیامبراسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) را در جهت ادای این فریضه الهی فدا کند.

حجت الاسلام شکریان با تاکید بر این مطلب که مبلغان دینی باید از ظرفیت ماه های محرم و صفر برای اهمیت و ضرورت امر به معروف و نهی از منکر در منابر استفاده کنند، تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر واجب فراموش شده است و احیای آن به یک عزم و اراده جدی نیاز دارد.

وی افزود: در کنار امر به معروف لسانی، استفاده از ظرفیت رسانه های جدید به ویژه شبکه های مجازی ضرورت مهم برای امر به معروف و نهی از منکر است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با تاکید بر کارهای خلاقانه و شناسایی ظرفیت ها در بستر امر به معروف و نهی از منکر، تاکید کرد: احادیث معصومین(علیهم السلام)‌،‌ جملات برجسته عالمان دینی و وصیت نامه های شهدا در کنار کارهای خلاقانه در این عرصه و کارهای جذاب می تواند در عرصه امر به معروف و نهی از منکر اثربخش باشد.

لینک خبر


همچنین ببینید

عملکرد رسانه‌ها امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از  ایکنا از فارس، به نقل از روابط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.