مدیر مدرسه علمیه مهدی موعود دیر:

دوره آشنایی با نحوه امر به معروف و نهی از منکر برگزار شود

حجت الاسلام بحرانی پیشنهاد برگزاری دوره آشنایی با نحوه امر به معروف و نهی از منکر و ایجاد نشریه مناسبی در فضای مجازی در سطح مدرسه جهت اطلاع رسانی و بیان اهمیت و جایگاه امر به معروف و نهی از منکر را مطرح کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری رسا در بوشهر، جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر در مدرسه علمیه مهدی موعود(عجل الله تعالی فرجه الشریف) دیر برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام اسماعیل بحرانی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج طلاب به بیان اهمیت و جایگاه امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر از جمله واجباتی است که تمام واجبات حیاتشان بستگی به ادای این فریضه است.

وی افزود: شورای امر به معروف و نهی از منکر هر ماه باید با تمام قوت برگزار شود به گونه‌ای که خروجی مطلوبی نیز داشته باشد و در این راستا ما باید به مدرسه و جامعه اطراف خود کمک کنیم.

در ادامه حجت الاسلام ابراهیم بحرانی مدیر مدرسه علمیه مهدی موعود(عجل الله تعالی فرجه الشریف) دیر ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و تقدیر به جهت برگزاری این شورا از تلاش های پایگاه در زمینه های مختلف تشکر کرد.

وی گفت: هدف از قیام سیدالشهدا(علیه السلام) امر به معروف و نهی از منکر بود و در اهمیت این موضوع همین بس که خداوند امتیاز جامعه اسلامی نسبت به دیگر جوامع را به امر به معروف و نهی از منکر بیان کردند کافی است.

حجت الاسلام بحرانی با توجه به جایگاه این فریضه ابراز کرد: در فضای مدرسه و جامعه همه طلاب و اساتید به ویژه شورای امر به معروف و نهی از منکر باید نسبت به هنجارها احساس مسؤولیت داشته و به گونه‌ای عمل کنند که الگو و نمونه باشند.

امام جمعه موقت دیر پیشنهاد برگزاری دوره آشنایی با نحوه امر به معروف و نهی از منکر و ایجاد نشریه مناسبی در فضای مجازی در سطح مدرسه جهت اطلاع رسانی و بیان اهمیت و جایگاه امر به معروف و نهی از منکر را مطرح کرد.

مسؤول شورای امر به معروف و نهی از منکر دیر با اشاره به وجوب این فریضه گفت: این واجب در جامعه ما فراموشی شده و لازم است طلاب به عنوان طلایه داران این فریضه بیشتر احساس مسؤولیت کنند.

مرادی از طلبه شهید خلیلی به عنوان یک الگو نام برد و گفت: باید به خاطر رضای خدا امر به معروف کرد و این امر به معروف و نهی از منکر نمونه بارز یاری دین خدا است.

لینک خبر


همچنین ببینید

مطالبه گری دانشجویان حامی کارتن خواب ها برای تقویت امر به معروف و نهی از منکر بود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.