ترویج امر به معروف سبب تقویت و حفظ نظام می‌شود

مدیرکل نظارت و بازرسی ستاد امر به معروف در میاندورود:

ترویج امر به معروف سبب تقویت و حفظ نظام می‌شود

حجت الاسلام و المسلمین توانایی با تاکید بر برخورد لسانی برای کاهش تخلفات در جامعه، گفت: ترویج امر به معروف سبب تقویت و حفظ نظام اسلامی می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، حجت الاسلام محمد حسین توانایی در نخستین همایش امر به معروف استان در سورک، اظهار داشت: برای رهرو واقعی بودن سالار شهیدان و اهل بیت باید واجبات را انجام و از گناه بپرهیزیم و در راستای حفظ اسلام تلاش کنیم.

وی افزود: نظارت، رسیدگی و امر به معروف و نهی از منکر زمانی به درستی اجرا می‌شود که شاهد کاهش جرائم و تخلفات در جامعه باشیم که همه باید مسئولیت‌پذیر اجتماعی بوده و نسبت به کوتاهی‌ها بی تفاوت نباشیم.

توانایی بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر یک کار پیشگیرانه بوده که برای این امر نسبت به تخلفات کوتاهی نکنیم و اگر نگران جامعه و صلاح افراد هستیم قبل از اینکه اتفاق بیفتد باید پیشگیری کنیم.

مدیرکل نظارت و بازرسی امر به معروف و نهی از منکر کشور با بیان اینکه سکوت مصلحت اندیشی و بی تفاوتی در جامعه در قبال گناه تبعات خوب و درستی به دنبال ندارد که برای خشکاندن ریشه گناه همه افراد جامعه باید احساس مسئولیت کنند، افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، بزرگ‌ترین معروف تقویت و حفظ نظام و بزرگ‌ترین منکر تضعیف نظام است که در همه حال باید از کیان اسلام و انقلاب دفاع کرد.

وی گفت: حضور مردم ایران در مراسمات مهم و انقلابی مانند راهپیمایی، پای صندوق‌های رای و دیگر اقدامات همه نشان از رویش امر به معروف در جامعه دارد که باید قدردان انقلاب و اسلام باشیم.

* وظیفه همگانی ترویج امر به معروف در جامعه
امام جمعه سورک نیز گفت: هدف از برگزاری همایش امر به معروف و نهی ازمنکر این است که در نظام سیاسی اسلام، امربه معروف و نهی از منکر تنها وظیفه برگزیدگان جامعه و حاکم اسلامی نیست بلکه وظیفه تمام افراد جامعه است.

حجت الاسلام محمدنسب افزود:ستاد امربه معروف تلاش دارد جامعه را به سمت نیکی‌ها و خوبی‌ها هدایت کندکه در راستای حمایت از آمرین به نعروف و ناهیان از منکر شعبه‌ای در دادگستری تشکیل شد.

وی بیان کرد: متولیان فرهنگی نقش مهمی در اجرای فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر در جامعه دارند که آموزش نوجوانان و جوانان، دانش آموزان، دانشجو و طلاب در زمینه امر به معروف و نهی از منکر از برنامه‌های مهم این ستاد در شهرستان است.

فرماندار میاندورود نیز گفت: سه عنصر در نهضت سالار شهیدان دخالت داشته که یکی از آن‌ها امر به معروف و نهی از منکر بوده که برای خیر و صلاح بشریت بوده است.

ارسطو قادری با بیان اینکه امر به معروف حکمی نیست که دست افراد باشد بلکه همه تکلیف دارند که نسبت به یکدیگر امر به معروف و نهی از منکر کنند، افزود: در میان ۲۲ شهرستان در زمینه اجرای امر به معروف و نهی از منکر، ش. هرستان میاندورود رتبه نخست را کسب کرد.

برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب، صنایع دستی، کتاب، نقاشی کودکان با موضوع حجاب، تولیدات مشاغل خانگی در زمینه اقتصاد مقاومتی از برنامه‌های جانبی این همایش در شهرستان میاندورود بوده است.

لینک خبر


همچنین ببینید

برگزاری هشتمین جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری فر هنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.