حل منکرات مستلزم مطالعه عمیق و کار ریشه ای است

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور اردبیل

حل منکرات مستلزم مطالعه عمیق و کار ریشه ای است

حجت الاسلام علی نسب در جمع دانشجویان بسیجی گفت: در مسئله امر به معروف و نهی از منکر پرداختن به مسائل ریشه ای مهمتر از مسائل مقطعی است.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از ابصارخبر، در نشست شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز اردبیل با حجت الاسلام حمید علی نسب مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور اردبیل برگزار شد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور اردبیل در ابتدای این نشست، به طرح مباحث امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه پرداخت و گفت: افرادی در عضویت بسیج هستند باید روحیه تعاون و همکاری را خود تقویت کنند، چونکه با دست رو دست هم گذاشتن کاری انجام نمی شود.

علی نسب در ادامه سخنان خود با بیان اینکه امروز هر کس بخواهد فعالیتی در عرصه فرهنگی داشته باشد بدون مطالعه دقیق و نقشه راهبردی مطمئناً با شکست روبرو خواهد شد، گفت: در مسئله امر به معروف و نهی از منکر نیز باید یک مطالعه دقیق در مورد ریشه های ناهنجاری هاانجام بگیرد تا تأثیر ارشاد و راهنمایی بتواند خود را بستر جامعه نشان دهد.

وی مسئله ای بد حجابی را رایج ترین منکرات در جامعه دانست و گفت: در مسئله امر به معروف و نهی از منکر پرداختن به مسائل ریشه ای مهمتر از مسائل مقطعی است.

علی نسب در پایان سخنان خود به تبیین ریشه ای علل بد حجابی در جامعه پرداخت و گفت: رواج فرهنگ غرب گرایانه توسط ماهواره ها و شبکه های اجتماعی، فقر فرهنگی خانواده ها و وارد شدن مال حرام به سفره خانواده ها از جمله عوامل بدحجابی در جامعه است.

لینک خبر


همچنین ببینید

یکی از شرائط استجابت دعا، امر به معروف و نهی از منکر است

‌به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایسنا،آیت‌الله مکارم شیرازی امروز در درس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.