هدف از برگزاری یادواره شهدا ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

رئیس مجمع امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی

هدف از برگزاری یادواره شهدا ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

سردار سرتیپ دوم پاسدار مولوی حقیقی گفت: یادواره شهدا به معنای حفظ روحیه شهادت طلبی بوده و ایثارگری با تعامل با دشمن سازگار نیست.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سردار سرتیپ دوم پاسدار علی مولوی حقیقی رئیس مجمع امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی در یادواره سردار شهید رجبعلی آهنی، آبروی کوچه، افتخار محله اظهار داشت: اگر به هر نقطه از زندگی شهدا بپردازیم، قطعا به نقطه ای میرسیم که وجه تمایز آنها با دیگران بوده که سبب شده شهدا به عرش بالا برسند.

وی با بیان اینکه فرهنگ پر بار شهادت فرهنگی است که برای بسیاری از افراد دیر شناخته می شود، افزود: برای اینکه فرهنگ شهادت در درون خود ویژگی هایی دارد که انسانهایی که سمت و سوی مادی گرایی دارند کمتر می توانند با این ویژگی ها هم سو شوند.

فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: در جبهه حق و باطل دو نکته وجود دارد و آن این است که فرهنگ شهادت این نکته را به ما آموخت که ابتدا باید خدا را باور کنیم زیرا خدا باوری رمز موفقیت ورود در میدان جنگ است.

مولوی حقیقی با بیان اینکه خدا باوری عامل اصلی ورود به میدان دفاع بود، افزود: در جنگ ابتدا باورمان شد که در جبهه ای حضور داریم که در این جبهه خدا،امام،قرآن ولایت فقیه قرار دارد و حضورمان درجبهه وجهه شرعی پیدا میکند بعد از همراهی کامل با امام خمینی، ایستادگی در برابر دشمن فصل مشترک رزمندگان دفاع مقدس بود.

وی بیان داشت: در زمان جنگ، ایثار، فداکاری برای حفظ ارزش های انقلاب اسلامی بود، شهید آهنی، شهید آخوندی و دیگر شهدا در برابر دشمن ایستادگی کردند، آنها به همه تعقلات دنیایی پشت کردند تا به جایی که عند ربهم یرزقون است،برسند.

فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: اگر ملتی از فرهنگ شهادت،ایثارگری فاصله گرفت، ضربه محکم و سیلی خواهد خورد، اگر ملتی اعراض کند،خدا جامع ذلت را بر تنش میکند و افرادی که فکر میکنند ایثارگری با تعامل با دشمن ممکن است،سخت در اشتباه هستند.

مولوی حقیقی با بیان اینکه اسلام عربستانی، اسلام پاکستانی و افغانستانی بدرد ما نمی خورد،افزود: دشمن می خواهد ظلم بر ظالم بتازد و مظلوم حقی در دفاع از خود نداشته باشد که این در تعارض با فرهنگ شهادت، انقلاب اسلامی است.

وی بیان داشت: امروز اعتبار اسلام به محوریت ایران اسلامی به دلیل هشت سال دفاع مقدس است و سردار سلیمانی ها که در صف مقدم در برابر دشمن در آن سوی مرزها می جنگند، از جنس همین شهدای دوران دفاع مقدس هستند.

رئیس مجمع امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی با بیان اینکه یادواره شهدا در واقع به معنای حفظ روحیه شهادت طلبی، پیمان بستن با خون شهدا است، اظهار داشت: شهدا یکی پس از دیگری برای ما آبرو آوردند و این آبرو تنها درایران نبوده بلکه در جغرافیای کشورهای همسایه هم شامل می شود.

لینک خبر


همچنین ببینید

آیا امر به معروف و نهی از منکر باعث تأخیر در ظهور می شود؟

امام خمینی در این باره فرموده اند: «یک دسته ای می گفتند که خوب! باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.