امر به معروف و نهی از منکر ضامن بقای نظام است

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری رضوی، محمدرضا سوقندی در گردهمایی دبیران امر به معروف ونهی از منکر استان سمنان با تاکید بر اینکه اجرای این فریضه سامانه نظارت عمومی است گفت: همه برای اجرا و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه مسوول هستیم و باید تلاش کنیم.

وی، حفظ نظام اسلامی را معروف و تضعیف این نظام الهی را منکر خواند و تصریح کرد: پیام عاشورا نیز مبتنی بر امر به معروف و نهی از منکر است.

سوقندی خاطرنشان کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر در صدر اسلام اجرایی و تقویت می شد حوادثی نظیر خانه نشینی حضرت علی (ع)، مسایل مربوط به دوران امام حسن مجتبی (ع) و حادثه دردناک عاشورا رخ نمی داد.

وی متذکر شد: اگر این فریضتین در جامعه اسلامی به فرهنگ و گفتمان تبدیل نشود دچار مشکل خواهیم شد و از لحاظ اعتقادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و … چاره ای نداریم که به فرهنگ اسلامی برگردیم و این دکترین نظارتی را در کنار سایر نهادهای نظارتی تقویت و ترویج کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، امر به معروف و نهی از منکر را به معنای ورود مردم و افکار عمومی به امر نظارت و مبارزه با فساد دانست و گفت: برای ترویج این فریضتین باید با فرهنگ بسیجی و جهادی در این عرصه وارد شویم.

این گردهمایی با حضوردبیران امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان در دفتر امام جمعه سمنان برگزار شد.
لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.