امر به معروف در جامعه کنونی نیمه جان است

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری

امر به معروف در جامعه کنونی نیمه جان است

حجت الاسلام و المسلمین نکونام گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید استمرار داشته باشد اما متاسفانه به نوعی شاهد مرگ امر به معروف یا نیمه‌جان شدن آن هستیم.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام در شورای امر به معروف و نهی‌ از منکر‌ اظهار داشت: امروز با انواع منکرات و مفاسد روبه‌رو هستیم‌ و در ریلی حرکت می‌کنیم‌ که راه نجات و در تراز جمهوری اسلامی نیست و هر چه جلوتر می‌رویم‌ نازیبایی‌ها بیشتر می‌شود‌.

وی افزود: ما نمی‌توانیم‌ بی‌تفاوت باشیم‌ چرا‌ که لباس‌ اصلاح‌گرانه‌، تقویت دین و اصلاح جامعه به تن داریم‌ بنابراین‌ ضایعاتی‌ که در جامعه وجود دارد باید مورد توجه‌ قرار گیرد‌.

نماینده‌ ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به پیروزی جبهه مقاومت‌ بیان‌ کرد: در ماه ربیع‌الاول پیروی جبهه مقاومت‌ را شاهد بودیم‌ که این‌ خود یک معروف بزرگ‌ است هر چند اربابان‌ این‌ها دست‌ بر نمی‌دارند‌ اما تا الان دولتشان‌ از هم‌ پاشید‌.

نکونام‌ خاطرنشان کرد: متاسفانه‌ این‌ها با نام توحید قصد داشتند دولتی تشکیل دهند که به لطف‌ الهی جمع‌ شد و ما باید معروف مقاومت‌ و انسان‌های مقاومت‌ آفرین‌ را تقویت‌ کنیم‌، امر به معروف و نهی از منکر باید استمرار داشته باشد اما متاسفانه به نوعی شاهد مرگ امر به معروف یا نیمه‌جان شدن آن هستیم که حتما باید یک ساز و کار باید برای گسترش و ترویج‌ آن ارائه شود‌.

وی با بیان اینکه شورای امر به معروف‌ و نهی از منکر در دستگاه‌های اجرایی باید تشکیل شود، گفت: دستگاه‌ها را باید خیلی جدی‌ بگیریم‌ چرا که نقش کلیدی برای اصلاح‌ و یا فساد جامعه دارند لذا سلامت دستگاه‌های اداری‌ مهم است‌.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری تصریح‌ کرد: شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های‌ اجرایی‌ چشمان‌ ستاد هستند ‌و باید تذکرات را به صورت‌ کتبی‌ و یا شفاهی انجام‌ دهند‌.

نکونام‌ با اشاره به بازسازی مناطق زلزله‌زده غرب کشور ادامه‌ داد: بازسازی‌ این مناطق‌ از معروفات عظیم‌ است و هموطنان‌ ما نیاز دارند‌ که باید به آن‌ها کمک شود‌.

لینک خبر


همچنین ببینید

عده ای امر به معروف و نهی از منکر را خارج از دین می دانند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از  دیده بان ایران؛ نامه‌نیوز نوشت: آیت‌الله مصباح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.