امر به معروف و نهی از منکر، واجبی فراموش شده است

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری:

امر به معروف و نهی از منکر، واجبی فراموش شده است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسلامی گفت: جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بسیار کمرنگ شده است و این موضوع نشان از عدم تفهیم صحیح این دو اصل مهم در جامعه دارد که نیاز است از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار بگیرد.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از قزوین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی اسلامی صبح امروز ۱۱ آذر در جمع طلاب و اساتید مدرسه علمیه امیرالمؤمنین(ع) شهرستان آوج به موضوع مهم امر به معروف ونهی از منکر در جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: قرآن کریم در آیه ۴۱ سوره حج می‌فرماید: زمانی که مؤمنین در زمین مستقر شدند و حکومت تشکیل دادند، سه کار دادن زکات، برپا داشتن نماز و انجام امر به معروف و نهی از منکر را در پیش گرفتند؛ پس نتیجه می‌گیریم که دامنه حکومت اسلامی در این سه محور خلاصه می‌شود.

وی افزود: قرآن کریم وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را هم به عهده حکومت اسلامی و مؤمنان گذاشته و وجه تمایز امت اسلامی را نسبت به سایر امت‌ها در این دانسته که این افراد امر به خیر می‌کنند.

امام جمعه تاکستان ادامه داد: همانطور که نهضت عاشورا در راستای امر به معروف و نهی از منکر بود، حرکت امام و حرکت‌های مردمی نیز همه امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بسیار کمرنگ شده است و این موضوع نشان از عدم تفهیم صحیح این دو اصل مهم در جامعه است که نیاز است از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: یک زندگی ایده‌آل و آرمانی باید با دین آمیخته شده باشد و باید بدانیم که یکی از نقاط قوت ما فرهنگ اسلامی است و ما وارث فرهنگی هستیم که از بزرگان دینی به ما ارث رسیده است و نباید این موارد مورد بی‌توجهی واقع شود.

این استاد حوزه علمیه قزوین اظهار کرد: جامعه‌ای که فقط انسان محور باشد به طور حتم از خدا دور خواهد بود و هیچ‌وقت به یک جامعه‌ متعالی و آرمانی تبدیل نخواهد شد؛ به همین منظور، اهمیت به ابعاد مختلف امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باید مورد توجه همه‌جانبه واقع شود.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری گفت: امنیت و نظم یکی از معروفات بزرگ است که پایه و اساس همه چیز است و اگر امنیت نباشد اقتصاد، دین و همه چیز مردم به خطر می‌افتد.

عضو شورای حوزه علمیه قزوین بیان کرد: طلاب علوم دینی کاری کنندتا مردم نسبت به مسأله امر به معروف و نهی از منکر که یک واجب شرعی است، آگاه شوند تا این واجب فراموش شده دوباره در دل مردم بجوشد که هر چیزی که از درون مردم جوشید حتما ثمربخشی آن بیشتر خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین اسلامی در پایان گفت: یکی از بهترین روش هایی که می توانیم خود را از هجمه و توطئه هایی که بر علیه نوجوانان و نوجوانان ما توسط دشمنان دین مبین اسلام طراحی می شود حفظ کنیم، اتکا به دستورات الهی است.


همچنین ببینید

رفع منکرات اقتصادی در اولویت کاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری شبستان از یاسوج، سیدمحمد کاظم نظری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.