بعضی امر به معروف را به استهزا می‌گیرند

آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی

بعضی امر به معروف را به استهزا می‌گیرند

رئیس مرکز تخصصی فقهی ائمه اطهار(ع)، با اشاره به اینکه برخی نه تنها حجاب را امری فردی تلقی می‌کنند، بلکه امر به معروف را به استهزا می‌گیرند.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی، روز سه شنبه ۱۴ آذرماه، در جمع ائمه جمعه استان مرکزی، به آیه «شَرَعَ لَکُمْ مِنَ الدِّینِ ما وَصَّی بِهِ نُوحاً وَ الَّذی أَوْحَیْنا إِلَیْکَ وَ ما وَصَّیْنا بِهِ إِبْراهیمَ وَ مُوسی وَ عیسی أَنْ أَقیمُوا الدِّینَ» اشاره و اظهار کرد: وظیفه روحانیون در مطرح کردن واجبات، حلال و حرام‌ها، خوبی‌ها و بدی‌ها خلاصه نمی‌شود، بلکه باید به اقامه و پیاده‌سازی دین با همه ابعادش در مسائل کلان سیاسی‌، اخلاقی، مقابله‌ با ظلم و گروه‌های توطئه‌گر علیه اسلام، بپردازیم.

* برخی امر به معروف را به استهزاء می گیرند!
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)، ابراز کرد: متأسفانه بعضی ها به برخی مسائل دامن می‌زنند و به طور مثال، نه تنها حجاب را امری فردی تلقی می‌کنند، بلکه امر به معروف و نهی از منکر را استهزا می کنند و در فضاهای مجازی به صراحت گفته‌ می‌شود که این امر و نهی، دخالت در کار دیگران است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با اشاره به اینکه به‌ نظر بعضی افراد، دلیلی ندارد حکومت وارد مقوله حجاب و مقابله با بی‌حجابی شود، تأکید کرد: چنین مسائلی در وهله اول باید برای خود روحانیت حل شود تا جامعه به این سمت برود.

* وحدت از واجبات سیاسی شیعه و سنی است
وی، در ادامه با بیان اینکه وحدت یکی از پایه‌های اقامه دین است و بدون آن نمی‌توان دین را اقامه کرد، گفت: بعضی ها در فضای مجازی مطرح کرده بودند که وحدت یک امر سیاسی است؛ این نکته را در سطحی وسیع‌تر یعنی به عنوان یکی از واجبات سیاسی دین قبول داریم، بنابراین وحدت و انسجام بین اقوام و شیعه و سنی یکی از پایه‌ها و از ارکان اقامه‌ دین است.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)، با بیان این مطلب که اتحاد و وحدتی که به برکت این انقلاب و نظام به وجود آمده است، سبب وسعت فکری روحانیت شد که پیش از آن، چنین وسعت فکری نداشتیم، ابراز کرد: خدا را شاکریم و امیدواریم به برکت این وحدت و وسعت فکری، قدم‌های بسیار بزرگی برای دین و انقلاب برداریم.


همچنین ببینید

هسته های امر به معروف در مساجد تشکیل شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا آشتیانی روز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.