نقش زنان در عرصه امر به معروف و نهی از منکر کلیدی است

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی

نقش زنان در عرصه امر به معروف و نهی از منکر کلیدی است

آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به نقش زنان در تغییر جامعه و اینکه آنها در عرصه امر به معروف و نهی از منکر نقشی کلیدی دارند.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرنگار معارف ایرنا،آیت الله محسن اراکی در شانزدهمین جلسه هیات امنای اتحادیه جهانی زنان مسلمان در حاشیه برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی گفت: هم اکنون تلاش در مسیر ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی از یک امر واجب کفایی به یک امر واجب عینی تبدیل شده و زنان در این عرصه نقشی کلیدی دارند.

وی از فریضه امر به معروف به عنوان یکی از بزرگترین واجبات الهی یاد کرد که سایر واجبات با آن برپا می شود و افزود: زنان می توانند نقش بزرگی در تغییر جامعه داشته باشند و این تغییر هم می تواند مثبت باشد و هم منفی لذا در این مسیر کشورهای غربی از ظرفیت زنان برای تغییرات منفی در جامعه استفاده کرده اند.

آیت الله اراکی با طرح این سوال که «آیا ما به عنوان یک جامعه اسلامی نمی توانیم از ظرفیت زنان برای اصلاح جامعه و تربیت نسل هایی صالح بهره بگیریم؟» اظهار داشت: دشمنان تصمیم گرفته اند که جامعه ما را به فساد بکشانند و در این راستا نیز برای تحقق اهداف شوم خویش، جامعه زنان را مورد هدف قرار داده اند.

* اتحادیه زنان مسلمان در حوزه فقه اجتماعی ورود کنند
دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی از فقه اجتماعی به عنوان فقهی نام برد که همه مسائل کلی جامعه را دربرمی گیرد و با اشاره به نقش آفرینی زنان در تمامی عرصه ها خواستار تلاش جدی برای ارتقای فرهنگی اعضای این اتحادیه شد و از بانوان این اتحادیه خواست که در حوزه فقه اجتماعی ورودی جدی و مستمر داشته باشند.

لینک خبر


همچنین ببینید

واجب الهی که مظلوم واقع شده است

واجب الهی که مظلوم واقع شده است

  به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.