امر به معروف‌و‌ نهی‌ از منکر واجب دینی و قانونی است

رييس بنياد ساوه

دولت موظف به همکاری در راستای امر به معرو ف و نهی از منکر است

حجت الاسلام والمسلمين حسيني با اشاره به اصل سوم قانون اساسی بیان کرد: در این اصل قانون اساسی دولت جمهوری اسلامی به معنای حکومت موظف است تمام امکانات کشور را برای ترویج و رشد فضایل اخلاقی و مبارزه با فساد و تباهکاری‌ها بسیج کند.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از ایثار، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم حسینی امام جمعه ساوه سخنران این همایش با اشاره به اصل سوم قانون اساسی بیان کرد: در این اصل قانون اساسی دولت جمهوری اسلامی به معنای حکومت موظف است تمام امکانات کشور را برای ترویج و رشد فضایل اخلاقی و مبارزه با فساد و تباهکاری‌ها بسیج کند.

وی به مراتب و مراحل فریضه الهی امر به‌ معروف‌ و نهی‌ از منکر اشاره کرد و گفت: آحاد مردم نسبت به زشتی ها و بدی‌ها تکلیف شرعی و قانونی دارند و احساس تعهد نسبت به گسترش منکر ضروری است.

وی با تاکید بر اقدام عملی در خصوص احیای این فریضه قانونی و شرعی، به بروز برخی منکرات در ادارات اشاره کرد و گفت: هر کارمند اداره‌ای به سهم خود موظف است که در عمل به این واجب الهی در برابر منکرات بایستد.

وی تصریح کرد: در برخی مواقع رفتارهای کارمندان ادارات زمینه‌ساز بروز برخی منکرات در محیط‌های اداری می‌شود از این رو باید عمل به واجب الهی را از ادارات آغاز کنیم.

حجت‌الاسلام حسینی، دلسرد کردن مردم نسبت به حکومت و مایوس کردن آنها نسبت به نظام اسلامی را یک منکر بزرگ دانست و گناه آن را بدتر از خیلی گناهان کبیره بیان کرد و گفت: مردم بر مسئولان حقوقی دارند و با عمل به وظایف قانونی باید نسبت به حقوق شهروندی مردم مسئولیت پذیر باشیم.

وی خدمت به مردم را بهترین عبادت بیان کرد و گفت: مردم ما با همه مشکلات پای انقلاب ایستاده‌اند و مردمی نجیب‌تر، آگاه‌تر و مدافع‌تر از مردم ایران نسبت به انقلاب و کشورشان در جهان وجود ندارد از این رو شایسته بهترین خدمات هستند.

امام جمعه ساوه با تاکید بر تکریم ارباب رجوع در ادارات و اجرای درخواست های مردمی بر پایه قانون و ضوابط اظهار کرد: سردرگم کردن مردم و قانون گریزی در انجام خواسته‌های مردم حق‌الناس بوده و ظلمی بزرگ محسوب می‌شود.

وی خواستار اقدام و عمل مسئولان علاوه بر فصل‌الخطاب بودن قانون در رسیدگی به امور مردم شد و گفت: پست‌های مدیریتی ابدی نیست و روزی به پایان می‌رسد. همه مسئولان باید در پیشگاه خدای تعالی پاسخگو باشند و در مورد نحوه خدمت‌رسانی به مردم مورد مواخذه قرار می‌گیرند.

وی همدلی و همراهی بیشتر مسئولان برای برطرف کردن مشکلات مردم را مورد تاکید قرار داد و افزود: آنچه موجب رضایت خدای تعالی است بازکردن گره از مشکلات مردم است که از اجر برخوردار است.

لینک خبر


همچنین ببینید

ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر می تواند به اتفاقات رقص مدارس ورود کند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف آیت الله عباس کعبی، عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.