ترویج فرهنگ انتظار از مصادیق امر به معروف

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری رسا حجت الاسلام مصطفی فرخی مسؤول ستاد امر به معروف ونهی از منکر حوزه علمیه استان مرکزی در گفت و گو با این خبرگزاری بیان کرد: اطاعت از نائبان حضرت مهدی(عج)، فقها و مراجع تقلید در زمان غیبت سبب آماده سازی زمینه های ظهور ایشان شده و امری ضروری است.

مسؤول ستاد امر به معروف ونهی از منکر حوزه علمیه استان مرکزی با بیان این نکته که برای حفظ اصالت های دینی باید از نظر قرآن کریم و روایات اهل بیت(ع) استفاده کرد، اظهار داشت: اولین بحث برای حفظ اصالت های دینی، تبلیغ و فراخوان مردم به سوی خوبی ها از طریق استدلال، برهان و موعظه است.

حجت الاسلام فرخی ادامه داد: دومین عامل حفظ اصالت های دینی، بحث امر به معروف و به تعبیر دیگر دفاع از ارزش ها است که بر تمامی مسلمانان و آحاد مردم جامعه اسلامی واجب است و هر فرد در هر مکانی که جای دارد باید سعی بر دفاع ازاصول داشته باشد و شیوه دفاع از ارزش ها به دست خود او سپرده شده است.

عضو ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان مرکزی اضافه کرد: سومین عامل حفظ اصالت های دینی، نهی از منکر است، یعنی ما در مقابل ظلم ها، ستم ها و بدی ها بی تفاوت نباشیم، هیچ مسلمانی در دین مبین اسلام حق ندارد رفتار بدی را دیده و نسبت به آن بی تفاوت باشد و باید با رفتار یا گفتار خود از فرد یا عمل مورد نظر اظهار تنفر و انزجار کرده و دیگری را هدایت کند.

حجت الاسلام فرخی خاطر نشان کرد: مسائل فوق در آیه ۱۰۴ سوره آل عمران و روایات ذکر شده اند و بنا بر روایات امام زمان(عج) جامعه خویش را بر اساس احیای امر به معروف و نهی از منکر اداره می کنند، اگر جامعه ای دارای دو فریضه تبلیغ و امر به معروف و نهی از منکر باشد به زیبایی اداره خواهد شد.

وی گفت: انتظار دارای سه رکن نارضایتی از وضع موجود، تعیین طرح و برنامه برای رسیدن به وضع مطلوب و تلاش در راستای رسیدن به جامعه ایده آل اسلامی است.

لینک خبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.