همایش بزرگ آمران به معروف و ناهیان از منکر

مسئول مجمع رهروان امر به معروف استان بوشهر

همایش بزرگ آمران به معروف و ناهیان از منکر در بوشهر برگزار می‌شود

سرهنگ فقیه گفت: در راستای برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات به جامعه، همایش بزرگ آمران به معروف و ناهیان از منکر در بوشهر برگزار می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سرهنگ خضر فقیه در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با بیان اینکه معروفی بالاتر از دفاع از نظام اسلامی و حفظ نظام اسلامی نیست اظهار داشت: مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر با نصب‌العین قرار دادن منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خدمات رسانی مطلوب به مردم، رسیدگی مسئولان دستگاه‌های اجرایی به مشکلات مردم، تحقق مطالبات مردم، سلامت محیط اخلاقی و خانوادگی و همگانی کردن اخلاق اسلامی تلاش می‌کند.

وی با تاکید بر این نکته که همه مردم و مسئولان موظف هستند بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در توسعه معروف‌ها و جلوگیری از منکرها تلاش کنند افزود: درجاهایی که مسئولان کم‌کاری می‌کنند یا مکان‌هایی که اقدامات شایسته‌ای ارائه می‌شود منکرها و معروف‌ها نمایان می‌شود.

مسئول مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر با اشاره به عضویت ۱۰ هزار نفر در این نهاد افزود:مسئولان دستگاه‌های دولتی باید زمینه اجرایی این فریضه الهی در بخش‌های مختلف از جمله تحقق مطالبات مردم، حل مشکلات در زمینه مسکن، ازدواج، و دیگر عرصه‌ها را فراهم کنند.

سرهنگ فقیه با اشاره به اینکه با ۱۸ مسئولان دستگاه اجرایی تعامل برقرار است گفت: ارائه آموزش‌های لازم برای همگانی شدن امر به معروف و نهی از منکر از اهداف مهم این نهاد است که ۱۸ دستگاه اجرایی استان بوشهر با این نهاد مشارکت دارد.

وی، از برگزاری همایش بزرگ استانی در بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده برای برطرف شدن نارسایی‌ها و تبیین جایگاه این نهاد همایش بزرگ استانی مجمع رهروان امربه معروف استان بوشهر برگزار می‌شود.

مسئول مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر بیان کرد: آموزش و پرورش، دانشگاه‌‌ها، صدا و سیما، ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی، بسیج و سایر نهادها و ادارات مکلف هستند شرایط اقامه امر به معروف و نهی از منکر و بالا بردن سطح آگاهی‌های عمومی از طریق آموزش و اطلاع رسانی فراهم کنند.

سرهنگ فقیه تاکید کرد: بسیج موظف است با بکارگیری آحاد بسیجیان درچارچوب قانون نسبت به فرهنگ سازی و اجرای فریضه الهی امر به معروف و نهی ازمنکر در مرتبه زبانی اقدام کند.

وی بیان کرد: از مهم‌ترین وظایف مسئولان در قبال مردم توجه جدی به امور فرهنگی جامعه و آموزش‌های حوزه فرهنگی و دینی به جوانان است تا زمینه رشد فکری و اخلاقی در میان کردم بیشتر فراهم شود.

لینک خبر


همچنین ببینید

برگزاری جشنواره شایستگان گام دوم انقلاب اسلامی در اصفهان

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،سردار جواد استکی رئیس مجمع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.