آسیب های اجتماعی از عواقب اجرا نشدن امر به معروف است

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ سیف الله یعقوبی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شهرضا اظهار داشت: با نگاه ریشه ای به آسیب های اجتماعی احیای امر به معروف و نهی از منکر تنها راه موثر اصلاح امور جامعه است.

وی گفت: رشد و سلامت جامعه اسلامی به احیای امر به معروف و نهی از منکر بستگی دارد.

امام جمعه شهرضا تصریح کرد: بروز ناهنجاری ها، بزهکاری و آسیب های اجتماعی از عواقب اجرا نشدن امر به معروف و نهی از منکر است.

وی اظهار داشت: هرکسی موظف است، رفتار خود را اصلاح کند و اگر این رفتار اصلاح شد رفتار دیگران هم به مرور زمان اصلاح می شود.

حجت الاسلام یعقوبی رعایت عفاف و حجاب را از مهم‌ترین عوامل تحکیم و تقویت بنیان خانواده دانست و گفت: توجه به این موضوع آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد.

وی تصریح کرد: با توجه به ضرورت حضور بانوان در عرصه های مختلف اجتماع رعایت حجاب و پوشش آنها نقش بسیار موثری در حفظ شخصیت و جایگاه بانوان دارد.

امام جمعه شهرضا با بیان این که کارمندان باید خدمت به مردم و تکریم ارباب رجوع را در اولویت قرار دهند، افزود: کارمندان دستگاه های دولتی به عنوان پیشانی خدمت دولت به مردم قرار دارند و باید در امور محوله به نحو شایسته پاسخگو باشند.

وی با اشاره به اینکه بدون تحقیق و بررسی نباید به کسی تهمت زده شود، ادامه داد: باید با زبان نرم، ملایم و با محبت و مودت مردم را به کارهای خوب دعوت کرد.

حجت الاسلام یعقوبی با بیان این که اشتغال از بروز منکرات جلوگیری کرده و موجب نشاط در خاواده ها می شود، تصریح کرد: ایجاد اشتغال در جامعه، خود نوعی امر به معروف و نهی از منکر است.

لینک خبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.