آمران به معروف و ناهیان از منکر باید مورد حمایت قرار گیرند

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، کامران حمزه در نشست اعضای ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر این استان اظهار داشت: بی‌حجابی و سایر منکرات یک وجهه بی‌اخلاقی دارد و کنار آن رد کردن خطوط قرمز نظام نیز یک لطمه دیگر است که در اجرای روش‌های مقابله باید به این مسئله توجه شود.

وی با بیان این‌که مبارزه با مظاهر منکر باید به‌روز باشد ادامه داد: همان‌طور که دشمن ترفندهای تهاجم فرهنگی خود را هر لحظه به‌روز می‌کند ما نیز باید در شیوه ترویج امر به‌ معروف و نهی از منکر به‌روز باشیم.

دادستان عمومی و انقلاب همدان با اشاره به اینکه گاهی فردی که دچار ناهنجاری می‌شود خانواده‌ای را به‌ زانو درمی‌آورد، گفت: تبعات ناهنجاری آن قدر بزرگ است که ممکن است نوجوانی کم سن و سال بتواند بزرگ‌مردی را دچار مشکل کند و از این نظر مقابله با منکرات مبارزه مقدسی است.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم توجه ویژه به امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه، تنها راه ایمن‌سازی مردم از مشکلات و نابهنجاری‌های اجتماعی و فرهنگی را در گرو توجه به این مهم عنوان کرد.

حمزه با بیان اینکه آمران به معروف و ناهیان از منکر باید مورد حمایت قرار گیرند، گفت: توجه به این فریضه الهی و مقدس باید از سوی خانواده‌ها نیز با حساسیت خاصی دنبال شود زیرا هرچه آموزش در خانواد‌ه‌ها بیشتر و بهتر انجام شود، تبعات کمتری را در جامعه شاهد خواهیم بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.