آموزش ضابطین امر به معروف و نهی از منکر در کهگیلویه

یک کارشناس مذهبی مطرح کرد؛

امر به معروف و نهی از منکر عامل اصلاح جامعه

عبداللهی در بیان شیوهای امر به معروف و نهی از منکر گفت: آمر به معروف و ناهی از منکر باید مانند طبیبی دلسوز و پدری مهربان در جامعه باشد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگسرای معروف؛ معصومه عبداللهی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری کلاس بیست اظهار کرد: در امر به معروف یا نهی از منکر نباید مفسده‌ای وجود داشته باشد یا ضرری متوجه کسی شود.

وی افزود: امر و نهی در جامعه نباید باعث شود آبروی شخص مسلمان ریخته شود یا ضرر مالی یا جانی به کسی برسد.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه قصد خود را در امر و نهی باید خالص کرد و تنها برای رضای خدا اقدام نمود اضافه کرد: آمر به معروف و ناهی از منکر باید عمل خود را از هرگونه برتری جویی پاک گرداند و بیشتر به فکر اصلاح جامعه و فرد باشد.

عبداللهی با اشاره به این شعر کربلا بر شیعه نا مکشوف نیست** حکمتش جز امر بالمعروف نیست افزود: حادثه کربلا خود علمی آشکار و استوار در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر است و بیشترین درس را می توان در مکتب عاشورا دریافت کرد.

وی بهترین راه ترویج امر و نهی را گسترش فرهنگ دین داری و حب اهل بیت در بین جامعه به ویژه نسل جوان دانست و ادامه داد: نسل جوان امروز به علت آسیب های وارد شده از فرهنگ غرب با ابزاری مانند رسانه،فضا مجازی بخصوص شبکه های اجتماعی بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی و فرهنگی هستند .

این کارشناس مذهبی در ادامه تصریح کرد: ترویج واجب فراموش شده امر به معروف و نهی از منکر می تواند به احیای فرهنگی یک جامعه کمک کند.

وی در پایان بیان کرد: امروز وظیفه رسانه ها بسیار دشوار و پیجیده است که نیازمند مدیریت صحیح ، آگاهی بخشی و شفاف سازی بر مبنای آموزه های دینی است.


همچنین ببینید

مطالبه گری خبرنگاران، امر به معروف است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف یاسر قزوهی در گفتگو با خبرگزای مهر اظهار کرد: خبرنگاران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.