امر به معروف و نهی از منکر عامل اصلاح جامعه

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگسرای معروف؛ معصومه عبداللهی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری کلاس بیست اظهار کرد: در امر به معروف یا نهی از منکر نباید مفسده‌ای وجود داشته باشد یا ضرری متوجه کسی شود.

وی افزود: امر و نهی در جامعه نباید باعث شود آبروی شخص مسلمان ریخته شود یا ضرر مالی یا جانی به کسی برسد.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه قصد خود را در امر و نهی باید خالص کرد و تنها برای رضای خدا اقدام نمود اضافه کرد: آمر به معروف و ناهی از منکر باید عمل خود را از هرگونه برتری جویی پاک گرداند و بیشتر به فکر اصلاح جامعه و فرد باشد.

عبداللهی با اشاره به این شعر کربلا بر شیعه نا مکشوف نیست** حکمتش جز امر بالمعروف نیست افزود: حادثه کربلا خود علمی آشکار و استوار در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر است و بیشترین درس را می توان در مکتب عاشورا دریافت کرد.

وی بهترین راه ترویج امر و نهی را گسترش فرهنگ دین داری و حب اهل بیت در بین جامعه به ویژه نسل جوان دانست و ادامه داد: نسل جوان امروز به علت آسیب های وارد شده از فرهنگ غرب با ابزاری مانند رسانه،فضا مجازی بخصوص شبکه های اجتماعی بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی و فرهنگی هستند .

این کارشناس مذهبی در ادامه تصریح کرد: ترویج واجب فراموش شده امر به معروف و نهی از منکر می تواند به احیای فرهنگی یک جامعه کمک کند.

وی در پایان بیان کرد: امروز وظیفه رسانه ها بسیار دشوار و پیجیده است که نیازمند مدیریت صحیح ، آگاهی بخشی و شفاف سازی بر مبنای آموزه های دینی است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.