بیانیه بسیج جامعه زنان صومعه‌سرا درپی حادثه درگیری عده ای با بسیجی آمر به معروف در صومعه سرا

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرنگار واران خبر، چند هفته گذشته شنیده شد یکی از خواهران بسیجی در روستای عربان اقدام به امر به معروف و نهی از منکر نموده است که با برخورد غیر قابل قبول و عجیبی مواجه شد.

بر طبق شنیده ها پس از امر به معروف درگیری میان دو طرف به وجود آمد که پرونده آن در حال بررسی در مراجع قانونی است در این راستا بسیج خواهران حوزه کوثر صومعه سرا بیانیه ای انتشار داده است که به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
بیانیه بسیج جامعه زنان صومعه‌سرا در راستای ضرب و شتم خواهر آمر به معروف در شهرستان صومعه سرا

تمام انبیای الهی با هدف اصلاح جامعه‌ی بشری مبعوث شده‌اند و مؤثرترین ابزار برای رسیدن به این هدف «امر به معروف و نهی از منکر» است.

متاسفانه در هفته اخیر شاهدبودیم یکی ازخواهران بسیجی که اقدام به نهی از منکر با زبان خوش به سه دختر بی حجاب(که دوچرخه سوار بودند و روسری برسر نداشتند) نموده بود، مورد ضرب وشتم آنها قرار گرفت.

در این راستا بسیج جامعه زنان ضرب وشتم این خواهر بسیجی که تنها عامل به نهی از منکر بوده را محکوم نموده و انتظار دارد معتقد است نباید در مقابل احیای امر به معروف و نهی از منکر بی تفاوت بود زیرا عدم توجه به این فریضه مهم موجب افزایش منکرات وگستاخی اراذل و اوباش در جامعه می‌ گردد.
مومن برای عمل به این فریضه الهی در برابر هر گونه ناملایمتی می ایستد و نباید اجازه دهدبرخی افراد، فضای جامعه را با منکرات آلوده کنند.

بسیج جامعه زنان باتاکید بر اصل هشتم قانون اساس مبنی بر امر به معروف و نهی از منکر، از مسئولان نظام خواستاراست تمام سعی و توان خود را به دور از مماشات و فرافکنی به کار گیرند و تاسیس سازمان امر به معروف و نهی از منکر را در اسرع وقت به سرانجام برسانند.
از علما، ائمه جمعه و جماعات و روحانیت دلسوز اسلام و انقلاب و نخبگان و فرهیختگان جامعه انتظار می‌رود نظارت همگانی، آموزش و ترویج تذکر لسانی را سرلوحه کارها و فعالیت‌های خود قرار دهند.
آمران به معروف و ناهیان از منکر با بهره مندی از منویات روشنگرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی درخصوص این فریضتین الهی، چونان گذشته با عزمی راسخ و زبانی خوش و قولی لین، مانند کوهی استوار در راه احیای سنت و شرع همچنان کوشا باشند.
مسئولین محترم شهرستان در ارتباط با این واقعه پیگیری نموده و خاطیان را طبق قانون مجازات نمایند تا درس عبرتی برای بی حجابان گستاخ و مایه دلگرمی برای آمران به معروف و ناهیان از منکر بوده تابرای باردیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.
و در آخر توصیه می کنیم : طوری نشود که فقط در شام غریبان اباعبدا… علیه السلام در روضه ها به خاطر از سر کشیدن معجر و سیلی خوردن زنان ودختران توسط یزیدیان ضجه بزنیم و فریاد “وا زینبا!” سر بدهیم و آنچنان غیرت از خود نشان دهیم که حتی طاقت شنیدن چنین بی حرمتیهایی ر انداریم!

و اما امروز در راستای امر به معروف و نهی از منکر معجری را کشیده اند و صورتی سیلی خورده، وظیفه الهی و شرعی داریم از شنیدن این خبر ناراحت و متاثر باشیم و…
و انتظار داریم مسئولین محترم شهرستان پیگیری لازم در برخورد قانونی با خاطیان داشته، جامعه ما در آینده نزدیک شاهد تنبیه قانونی هنجارشکنان باشد. بدیهی است که عدم برخورد قانونی با ناهنجاریها باعث رشد آن و شریک شدن در عملکرد متخلفان خواهد بود.
مراقب باشیم خیلی وقت است که شهدا جایشان را داده اند تا ما بنشینیم. نه نه!جایشان را داده اند تا ما بایستیم.
ما چه کار می کنیم؟
ببخش ای شهید که به جای راهت، راحتی را انتخاب کردیم، که نتوانستیم در برابر فداکاری عظیم تو، به وظیفه مان عمل کنیم.
والسلام علیکم ورحمه ا..و برکاته

بسیج جامعه زنان شهرستان صومعه سرا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.