خدمت‌رسانی به مردم از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است

معاون مجمع رهروان امر به معروف‌ و نهی از منکر کشور

امر به معروف‌ و نهی از منکر مردم نسبت به دولت

نعمت اللهی تصریح کرد: مهم‌ترین شاخص احیای امر به معروف‌ و نهی ازمنکر که مجمع رهروان به دنبال آن است امر به معروف مردم نسبت به دولت است.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از فارس از بندرعباس، حبیب الله نعمت اللهی اظهارکرد: ما مطالبه‌گری را آغاز کرده‌ایم و معتقدیم با مشکلات بایستی در تراز گفتمان انقلاب اسلامی رفتار کرد، در کشور ما هیچ کاری نیست که مسؤول نداشته باشد مثلا برای بخش نان و حتی سنگ فرش‌های خیابان و زیبایی آن، تاکسی شهری و… مسؤول دارد چرا مطالبه‌گر نباشیم.

وی افزود: چهارسال است که مجمع رهروان امر به معروف‌ و نهی از منکر با هدف همگانی نمودن گفتمان امر به معروف‌ و نهی از منکر به استناد اصل هشتم قانون اساسی تشکیل شده است.

* همگانی کردن امر به معروف‌ و نهی از منکر

معاون مجمع رهروان امر به معروف‌ و نهی از منکر کشور بیان کرد: ابزارها در آموزش همگانی به طریق احیای فرهنگ گفتن، نترسیدن، احیای فرهنگ مطالبه‌گری، احیای فرهنگ نظارت عمومی و فرهنگ مبارزه با امر به‌ معروف هراسی در سه حوزه مردم به مردم، مردم به دولت و امر به معروف دولت به مردم انجام می‌شود. بالاترین معروف حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی است برخی تصور می‌کنند اگر به فلان فرد تذکر دادند همین کفایت می‌کند اما باید گفت این کار مهم‌ترین اقدام نیست.

نعمت اللهی گفت: برابر اصل هشتم قانون اساسی مردم باید به امر به‌ معروف نسبت به دولت توجه بیشتری داشته باشند سه دسته‌بندی انجام شده: مردم نسبت به مردم، مردم به دولت و دولت به مردم .

* مهم‌ترین شاخص امر به معرف و نهی از منکر

وی تصریح کرد: مهم‌ترین شاخص احیای امر به معروف‌ و نهی ازمنکر که مجمع رهروان به دنبال آن است امر به معروف مردم نسبت به دولت است.

نعمت‌اللهی گفت: براساس منویات امام خامنه‌ای خیل عظیمی از جوانان پرشور در سنوات گذشته وارد این عرصه شده‌اند، اما چیزی که دارای اهمیت است فراهم نشدن بسترهای لازم این امر توسط دولت می‌باشد. باید گفت درحال حاضر در سطح جامعه بستر لازم امر به معروف‌ و نهی از منکر فراهم نیست معتقدم اگر بهترین آموزش‌ها را هم داشته‌ باشیم تا زمانی که شاهد پاره‌ای از مشکلات چون اقتصاد و مشکلات معیشتی، ضعف در امنیت اقتصادی، و.. باشیم به جایی نخواهیم رسید.

* امت اسلامی الگویی برای همه

معاون مجمع رهروان امر به معروف‌ونهی از منکر کشور بیان کرد: فرایندی طبق منویات امام خامنه ای برای انقلاب متصوریم (انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی “الگو”، امت اسلامی ) که تاکنون پس از۳۸سال دربخش ایجاد دولت اسلامی مانده‌ایم معتقدیم با تحقق دولت اسلامی بسیاری از مشکلات حل خواهدشد البته باید گفت دشمن هم فهمیده که به هر شکلی باعث می‌گردد دولت اسلامی محقق نگردد.

وی افزود: دشمن خاکریزهایی زده و متوجه اهمیت نقش امر به معروف‌ و نهی از منکر شده است و به شکل‌های مختلف مانع‌تراشی در انجام زیربنایی‌ترین حرکت اسلامی با نام امر به معروف می‌شود و هراس را بین مردم بوجود می‌آورد. دشمن سیاست “معروف‌هراسی” در جامعه را سال‌هاست که کلید زده است .

این مقام مسؤول گفت: با شناختی که از روند تلاش دشمن جهت ممانعت از تحقق دولت اسلامی با ایجاد اقداماتی چون تحریم‌های همه جانبه و.. داریم راه را سخت کرده، انجمن مردم نهاد فرهنگی خودجوش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر درسطح ملی فعالیت خود را آغاز نمود.

 

 

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به‌ معروف نقش مهم و تأثیرگذاری در ۴۰ سال گذشته داشته است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، جواد استکی پیش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.