ضابطان قضایی مکلف‌اند با جرایم مشهود برخورد کنند

استاد حوزه علمیه خواهران استان قزوین

سلامت فرهنگی و اجتماعی در گرو امر به معروف و نهی از منکر است

خانم صبوری با بیان این که امر به معروف و نهی از منکر نشانه غیرت دینی و احساس مسئولیت است که ماشین جامعه را هدایت می کند، گفت: امروز در بخشی از جامعه امر به معروف و نهی از منکر در یک مصداق خاص از منکر خلاصه شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری حوزه از قزوین، خانم الهام صبوری، در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران کوثر، به فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: باید نسل جوان را با اهمیت این فرضیه مهم الهی یعنی امربه معروف و نهی از منکر آشنا کنیم.

وی ادامه داد: چند اصل مهم و اساسی در مسئله امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد، از جمله اینکه کسی که امر به معروف و نهی از منکر می کند باید از رشد و کفایت خاصی برخوردار باشد.

استاد حوزه علمیه خواهران استان قزوین با بیان این که امر به معروف و نهی از منکر نشانه غیرت دینی و احساس مسئولیت است که ماشین جامعه را هدایت می کند، افزود: امروز در بخشی از جامعه امر به معروف و نهی از منکر در یک مصداق خاص از منکر خلاصه شده است، در حالی که محدوده این فریضه بسیار گسترده است.

صبوری با اشاره به اینکه دشمنان نظام اسلامی سال هاست با تهاجم فرهنگی تلاش می کنند تا ارزش های اخلاقی جامعه را نابود کنند، تصریح کرد: اگر به این دو فریضه مهم توجه و عمل نشود، هنجارهای غلط، جایگزین هنجارهای صحیح شده و جامعه به تباهی کشیده می‌شود.

استاد حوزه علمیه خواهران استان قزوین در پایان خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر با رعایت شرایط آن یک تکلیف شرعی عمومی برای حفظ احکام اسلام و سلامت جامعه است.

لینک خبر


همچنین ببینید

ماجراهای امر‌به‌معروف و نهی‌از‌منکر و ضرب‌وشتم طلاب

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل پایگاه خبری فانوس، داستان هجوم به طلبه‌ها اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.