امر به معروف و نهی از منکر از نیازهای ضروری زندگی اجتماعی

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از زنگ خبر؛ سیداصغر موسوی دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان بن در کارگاه آموزشی طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان بنt اهداف امر به معروف و نهی از منکر را از نیازهای ضروری زندگی اجتماعی انسان ها برشمرد و گفت: خوشبختانه ما در جامعه ای زندگی می کنیم که اخلاق محور است. کنترل درونیات انسان ها به دست اخلاق است و اخلاق به عنوان ترمز درونی برای انسان ها ایفای نقش می کند. ما نیز در ستاد در پی آن هستیم که فرهنگ و اخلاق را در جامعه تثبیت کنیم.

وی در ادامه تبیین جایگاه ستاد با استفاده از ظرفیت های مردمی و رسانه ای، فرهنگ سازی امر به معروف و نهی از منکر با استفاده از ظرفیت های آموزشی و پژوهشی، استفاده از نخبگان، خواص و بزرگان ، هماهنگ سازی سازمان ها و ارگان ها و استفاده بهینه از تجهیزات و نیروی انسانی را از جمله راهبرد های اساسی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در بلند مدت دانست.

موسوی ادامه داد: بسیاری از احکام اسلام احکام فردی هستند و الزام اجتماعی ندارند اما امر به معروف یک واجب اجتماعی است که وظیفه همه افراد جامعه است و هرکسی می تواند در این وظیفه ایفای نقش کند.

وی بیان داشت: در راستای ترویج امر به معروف و نهی از منکر این کارگاه آموزشی در سالن اجتماعات سپاه ناحیه شهرستان بن و به تعداد ۲۰۰ نفر از بسیجیان که مراحل سیر گزینش آنها انجام شده بود برگزار شد.

لینک خبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.