امر به معروف و نهی از منکر از نیازهای ضروری زندگی اجتماعی

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان بن

امر به معروف و نهی از منکر از نیازهای ضروری زندگی اجتماعی

موسوی اهداف امر به معروف و نهی از منکر را از نیازهای ضروری زندگی اجتماعی انسان ها برشمرد و گفت: خوشبختانه ما در جامعه ای زندگی می کنیم که اخلاق محور است.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از زنگ خبر؛ سیداصغر موسوی دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان بن در کارگاه آموزشی طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان بنt اهداف امر به معروف و نهی از منکر را از نیازهای ضروری زندگی اجتماعی انسان ها برشمرد و گفت: خوشبختانه ما در جامعه ای زندگی می کنیم که اخلاق محور است. کنترل درونیات انسان ها به دست اخلاق است و اخلاق به عنوان ترمز درونی برای انسان ها ایفای نقش می کند. ما نیز در ستاد در پی آن هستیم که فرهنگ و اخلاق را در جامعه تثبیت کنیم.

وی در ادامه تبیین جایگاه ستاد با استفاده از ظرفیت های مردمی و رسانه ای، فرهنگ سازی امر به معروف و نهی از منکر با استفاده از ظرفیت های آموزشی و پژوهشی، استفاده از نخبگان، خواص و بزرگان ، هماهنگ سازی سازمان ها و ارگان ها و استفاده بهینه از تجهیزات و نیروی انسانی را از جمله راهبرد های اساسی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در بلند مدت دانست.

موسوی ادامه داد: بسیاری از احکام اسلام احکام فردی هستند و الزام اجتماعی ندارند اما امر به معروف یک واجب اجتماعی است که وظیفه همه افراد جامعه است و هرکسی می تواند در این وظیفه ایفای نقش کند.

وی بیان داشت: در راستای ترویج امر به معروف و نهی از منکر این کارگاه آموزشی در سالن اجتماعات سپاه ناحیه شهرستان بن و به تعداد ۲۰۰ نفر از بسیجیان که مراحل سیر گزینش آنها انجام شده بود برگزار شد.

لینک خبر


همچنین ببینید

شبکه کردستان رتبه اول را در سطح دستگاه های اجرایی استان کسب کرد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر و به نق از روابط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.