امر به معروف و نهی از منکر لشکرسازی است برای ارزش ها

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، پنجمین همایش منطقه‌ای امر به معروف و نهی از منکر یگان‌های نزاجا مستقر در فارس، به میزبانی مرکز آموزش علوم و فنون در شیراز برگزارشد.

* امر به معروف و نهی از منکر لشکرسازی برای دفاع از ارزش‌هاست
در این همایش سلیمان مهدی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس به بیان نکاتی درباره لزوم احیای این فریضه‌ها پرداخت و گفت: امر به معروف و نهی از منکر لشکرسازی برای دفاع از ارزش‌ها و برای افزایش سربازان در جنگ نرم است.

وی با بیان اینکه این فریضه‌های انقلاب کرده و در تمام موضوعات اجتماعی، مذهبی و دنیوی ورود پیدا می‌کند، افزود: ما جنگ سخت را تجربه کردیم اما این جنگ باید شباهتی به جنگ نرم داشته باشد. در جنگ سخت برای اینکه سنگری را از دست ندهید، تا آخرین لحظه ایستادگی می‌کنید بنابراین جنگ نرم را هم باید این‌گونه ترسیم کنیم که مانند جنگ سخت عقب‌نشینی نداشته باشیم.

مهدوی اظهار کرد: همان‌طور که در جنگ سخت جان خود را فدا می‌کنیم، اینجا هم باید برای حفظ افکار و اندیشه‌ها تلاش کرد و به همان‌اندازه باید جان را فدا کرد لذا باید ببینیم که آیا برای حفظ فرهنگ و هویت فرهنگ شیعه جان خود را فدا می‌کنیم.

 

* لزوم آسیب‌شناسی ناهنجاری‌ها
حجت‌الاسلام والمسلمین تیموریان، معاون نظارت و ارزش‌های مکتبی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی نیز در این مراسم گفت: امر به معروف و نهی از منکر جزو برنامه‌های مهم ما در ارتش و عقیدتی ـ سیاسی است.

وی به سیاست‌های کلی که ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ کرده اشاره کرد و گفت: همه فرماندهان، مدیران و کارکنان باید در توسعه امر به معروف و نهی از منکر مشارکت داشته باشند.

حجت الاسلام تیموریان اظهار کرد: باید ناهنجاری‌ها را آسیب‌شناسی کنیم و افرادی را برای تحقق بگذاریم که چه چیزهایی ما را تهدید می‌کند چه بسا تهدیدهای هر منطقه و استانی متفاوت باشد و ممکن است آسیب‌های افراد متفاوت باشد و این‌ها باید تحقیق شود و مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد و برای هر کدام نسخه خودشان را ارائه کرد.

معاون نظارت و ارزش‌های مکتبی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه اگر بخواهیم مجموعه خودمان را سالم کنیم باید از کسانی که امکاناتی که به آن‌ها داده‌ایم شروع کنیم، گفت: مقام معظم رهبری از ارتش و نیروهای مسلح انتظار دارد که اماکن و محیط وابسته آن عاری از آسیب‌ها باشد، ظواهر دینی و اسلامی در آن‌ها مشهود باشد و رعایت شود لذا همه ما باید در این راستا تلاش کنیم.

وی همچنین بر لزوم برپایی جلسات امر به معروف و نهی از منکر برای همه کارکنان و خانواده‌ها و ارائه آموزش‌ها در این زمینه تأکید کرد و گفت: باید همه برای تبلیغ همگانی و تذکر لسانی دست به دست هم دهیم.

 

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.