نگاه دستوری در نهادینه کردن «امر به معروف و نهی از منکر» کار ساز نیست

استاندار کهگیلویه و بویراحمد

نگاه دستوری در نهادینه کردن «امر به معروف و نهی از منکر» کار ساز نیست

احمدی گفت: نگاه دولتی، سازمان یافته و دستوری برای نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر کار ساز نیست.

 

به گزارش پایگاه خیری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از کبنا از یاسوج، علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه، امر به معروف و نهی از منکر از مؤلفه‌های مهم دین است و باید بطور بنیادی مورد توجه قرار گیرد، گفت: نگاه دولتی، سازمان یافته و دستوری برای نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر کار ساز نیست.

احمدی فرهنگ سازی، نگاه بنیادی و برنامه ریزی را از مهم‌ترین عوامل برای زیرساخت‌های فرهنگی جامعه به خصوص فریضه امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد.

وی اظهار داشت: هرگاه خروجی این ستاد در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به وضوع مشاهده شد، می‌توان کارکرد آن را اصولی و مبتنی بر راهبرد دانست.

استاندار، استراتژی اصولی و باورسازانه این ستاد را از دیگر عوامل پذیریش میان افکار عمومی برشمرد و تصریح کرد: اخلاق، پاکدستی، تعهد و مسئولیت پذیری در جامعه از خروجی‌های مهم ستاد امر به معروف و نهی از منکر است.

به گفته احمدی در حوزه فرهنگ سازی و نهادینه سازی باورهای دینی خیلی قوی عمل نشده و باید با آسیب شناسی وضع موجود، کاستی‌ها برطرف شود.
استاندار عنوان کرد: در اسرع وقت نشستی با حضور ائمه جمعه، فرمانداران و نخبگان برگزار شود تا با همکاری و هم افزایی بتوان چالش‌های اصولی از جمله، اعتیاد، طلاق، فقر و فحشا و برخی ناهنجاری‌ها را مدیریت کرد و کاهش داد.

وی ابراز داشت: وضعیت موجود را مطلوب و مناسب نمی‌دانم و باید با کار فرهنگی و پیش بینی راهبردهای مناسب، این معضلات را حل کرد.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف و نهی از منکر خاکریزی در برابر هجمه های دشمن است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛صبح روز یکشنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.