احیای امر به معروف و نهی از منکر نیاز امروز جامعه است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی

احیای امر به معروف و نهی از منکر نیاز امروز جامعه است

حجت‌الاسلام حسنی با تاکید بر احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: کاربردی و عملی کردن این فریضه فراموش شده، نیاز امروز جامعه است.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، حجت‌الاسلام عبدالله حسنی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه محقق اردبیلی اظهار داشت: فریضه فراموش‌شده امر به معروف و نهی از منکر از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و همچون نوری برای روشنایی بخشیدن به ظلمات و تاریکی‌های عالم است.

وی با تاکید بر احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه افزود: کاربردی و عملی کردن این فریضه فراموش شده، نیاز امروز جامعه است و همگان در این راستا وظیفه و رسالت سنگینی بر عهده دارند و باید با اطلاع‌رسانی‌های لازم زمینه‌ساز توسعه و ترویج این فریضه مهم شویم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه نحوه امر به معروف و نهی از منکر باید مطابق با آموزه‌ها و توصیه‌های دین اسلام باشد، گفت: یکی از بهترین روش‌های امر به معروف و نهی از منکر، روش عملی بوده که باید در اولویت باشد.

مدیر حراست دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این جلسه با تبیین اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه‌ها تصریح کرد: اساتید دانشگاه می‌توانند آسیب‌ها را در زمینه‌های مختلف اجتماعی شناسایی کرده و از امر به معروف و نهی از منکر بیشتر بهره ببرند.

علیرضا دستور احیای امر به معروف و نهی از منکر را به عنوان افزایش نظارت عمومی ضروری دانست و بیان کرد: دشمنان اسلام در بخش‌های مختلف به ویژه فضای مجازی علیه کشور برنامه‌ریزی کرده و با توطئه‌ها و هجمه‌های مختلف در صدد آسیب زدن به نظام هستند که در عرصه کنونی جنگ امروز ما با دشمنان، جنگ فرهنگی است.


همچنین ببینید

نشست «فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی برای نقد اجتماعی سازنده و امر به معروف مسئولان»

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس، با حضور عبداله بیچرانلو عضو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.