امر به معروف و نهی از منکر؛ از اولویت‌های مهم تبلیغ در جامعه امروزی

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ حجت‌الاسلام حسن صفری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی سربیشه در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان‌جنوبی اظهار کرد: امر به معروف و نهی ازمنکر اولویت اول مبلغین است.

وی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر از اولویت‌های مهم تبلیغ در جامعه امروزی است، افزود: مبلغین باید به این فریضه دینی توجه خاصی داشته باشند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سربیشه تصریح کرد: احساس نیاز در روستاها به روحانی بیشتر از هر زمانی قابل لمس است و پرداختن به مباحثی چون امر به معروف و نهی از منکر، دشمن‌شناسی، جلوگیری از نحله‌های انحرافی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از جمله اقدامات و مباحث مهم یک طلبه در روستاها است.

صفری با اشاره به آسیب‌های اجتماعی جامعه بیان کرد: اعتیاد بیشتر از هر زمان با حمایت دشمن، سلامت جوانان، خانواده‌ها و جامعه را تهدید می‌کند و وظیفه یک طلبه، آگاهی رساندن به مردم و دعوت آن‌ها به برنامه‌های مذهبی و روآوردن به مساجد و برنامه‌های مذهبی است.

وی یادآور شد: در همین راستا جلسه امر به معروف و نهی از منکر با حضور روحانیون مستقر و طرح هجرت شهرستان سربیشه در محل اداره تبلیغات اسلامی شهرستان برگزار و مباحثی در این خصوص مطرح شد.

لینک خبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.