نشاط و جوانمردی را در جامعه تزریق کنیم/ ترک امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر مانع استجابت دعاهاست

نماینده ولی‌فقیه در قزوین:

ترک امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر مانع استجابت دعاهاست

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی گفت: ترک امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر شرایطی را ایجاد می‌کند که دعاهای ما مستجاب نمی‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در نشستی با جمعی از جوانان مؤمن و انقلابی استان قزوین تحت عنوان «اللاحقون» اظهار داشت: امام جماعت یک مسجد بدون حضور فعالان فرهنگی مؤثر، یک امام جماعت ساده است که شاید فعالیتش در حد برگزاری یک نماز شود؛ اما اگر شما عزیزان در هر مسجدی حاضر شدید و نمازیاور، مسجدیاور و امام جماعت‌یاور باشید امام جماعت به یک فرد تأثیرگذار و موفق تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: در مباحث اجتماعی و اداری، ما با گسل‌های جدی روبه‌رو هستیم که باید این تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم، برای نمونه گسل آب از مشکلات اساسی حوزه اجتماعی است که کارشناسان می‌گویند ۵۷ درصد بارش‌ها کاهش یافته است و در این شرایط، خشکسالی افزایش یافته و چاه‌ها، آب آلوده به ما تحویل می‌دهد.

امام جمعه قزوین با اشاره به آیه ۱۶ و ۱۷ سوره اسرا تصریح کرد: خداوند می فرماید: «زمانی‌که ما تصمیم بگیریم قریه‌ای را نابود کنیم و زیاده‌خواهان و سیری ناپذیران را هلاک کنیم، وعده عذاب خود را اجرایی می‌کنیم»؛ این هشدارهای الهی جدی است که ما باید با امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر فضا را برای زیاده‌خواهی این عده محدود کنیم.

وی مطرح کرد: امام علی(ع) می‌فرمایند: «زمانی‌که امر به ‌معروف و نهی‌ازمنکر را ترک کنید خداوند اشرار را بر شما مسلط می‌کند»، گاهی شاهدیم شخصی مجمع‌الجنایات را در اعمال خود جمع کرده است، اما در یک پست خیلی حساس به کار گرفته می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: ترک امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر شرایطی را ایجاد می‌کند که دعاهای ما مستجاب نمی‌شود.

عابدینی خاطرنشان کرد: مردم ما نیازها و خواسته‌هایی دارند و رهبر معظم انقلاب هم مطالباتی دارند، مسؤولان ما باید مطالبات رهبری که همان نیازهای مردمی است را اجرایی کنند؛ اما زمانی‌که مسؤولان این خواسته‌ها را اجابت نمی‌کنند دشمنان به میدان آمده و با مدیریت این فضا، فتنه بپا می‌کنند.

وی اضافه کرد: شما جوانان مؤمن و انقلابی باید به مسؤولان هشدار جدی دهید که به وظایف خود عمل کنند و اگر آن‌ها کوتاهی کردند باید آنها را رسوا کنید؛ زیرا کوتاهی آن‌ها خیانت در امانت مسؤولیت است.

امام جمعه قزوین در پایان بیان کرد: ما باید با عملکرد خود روح امید، شادابی، نشاط و جوانمردی را در جامعه تزریق کنیم و برای مطالبات رهبری و احقاق حقوق ملت و حق‌طلبی پیشتاز باشیم و برای پایه‌گذاری تمدن بزرگ اسلامی گام‌های جدی برداریم.

لینک خبر


همچنین ببینید

عده ای امر به معروف و نهی از منکر را خارج از دین می دانند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از  دیده بان ایران؛ نامه‌نیوز نوشت: آیت‌الله مصباح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.