فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید بسیار آگاهانه باشد

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، مهدی بیکی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان، در بازدید جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گلستان از نمایندگی خبرگزاری شبستان و دبیرخانه کانون های مساجد استان، گفت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر در کانون های مساجد در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: آنچه که در سیاستگذاری امر به معروف و نهی از منکر دچار مشکلیم این است که شیوه هایی را باید به عنوان گفتمان غالب در جامعه ایجاد شود.

بیکی تاکید کرد: ایجاد گفتمان غالب در سطح جامعه باید شامل حال همه مردم و اقشار شود و آسیب شناسی امر به معروف را باید همیشه برای خودمان هم داشته باشیم.

وی افزود: باید در برابر هیچ منکری بی تفاوت نباشیم و مواظب باشیم این گفتمان غالب به سمتی نرود که قبح زدایی نسبت به منکرات در جامعه ایجاد شود.

از کلمات قرآنی در فریضه امر به معروف استفاده شود

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان با بیان اینکه باید از کلمات قرآنی در فریضه امر به معروف استفاده کنیم، افزود: کلمات و آیات قرآن بار معجزه آسایی دارد. اگر همان کلام را بیاوریم نافذ و تاثیرگذار است. بار آیاتی که خداوند به عنوان وحی فرستاده است بسیار نفوذش بیشتر است.

وی تاکید کرد: باید بسیار آگاهانه دست به امر به معروف و نهی از منکر بزنیم. معروف ها و منکرها را خوب بشناسیم. باید این فریضه دغدغه همه به خصوص مذهبی ها باشد.

بیکی گفت: شیوه های ایجاد گفتمان امر به معروف را از نوجوانی باید نهادینه کنیم تا این گفتمان به یک گفتمان غالب در جامعه تبدیل شود.

وی با بیان اینکه گاهی بر اساس شرایط زمان باید شیوه های امر به معروف را بررسی و شناسایی کنیم، افزود: معروف های زیادی در جامعه وجود دارد که باید آنها را معرفی کنیم. منکرات زیادی وجود دارد که ما به آنها حساسیت نشان نمی دهیم. آن منکرات را باید شناسایی و با آن مبارزه کنیم.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان تاکید کرد: باید در بحث گسترش گفتمان امر به معروف با ادبیات و مفاهیم قرآن و احادیث بیشتر آشنا شویم تا بر اساس یک استاندارد دینی این گفتمان را ایجاد کنیم.

وی از قول همکاری دبیرخانه کانون های مساجد استان و خبرگزاری شبستان در جهت آگاه سازی فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه خبر داد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.