همه خود را در خصوص فریضه امر به معروف و نهی از منکر مسئول بدانند

دادستان عمومی و انقلاب سرخس

همه خود را در خصوص فریضه امر به معروف و نهی از منکر مسئول بدانند

علیزاده گفت: لازم است همه خود را در خصوص فریضه امر به معروف و نهی از منکر مسئول بدانند و به این اکتفا نکنند که تنها بی‌حجابی به تذکر و هدایت نیاز دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری فارس از سرخس حمید علیزاده در جمع خبرنگاران در محل دفتر دادستان سرخس با اشاره به تقویت فریضه امر به معروف ونهی از منکر در ادارات شهرستان گفت: از آنجا که دستگاه‌های دولتی کارگزاران نظام اسلامی هستند و مردم از متولیان دولت حفظ و حراست از حقوق خود را طلب می‌کنند برنامه‌ریزی کردیم با همکاری فرمانداری جلسه‌ای در راستای پیشگیری از وقوع جرائم با اداراتی که متولی امر معیشت مردم هستند، داشته باشیم.

وی افزود: در حوادث اخیر عمده مشکلات مطرح شده نشان از بی‌توجهی ادارات و عدم تعهد در مسئولیت‌ها بود که گاهی از روی بی‌توجهی و یا غرض‌ورزی موجب نارضایتی مردم شده که متاسفانه مدیران این دستگاه‌ها و مسئولان حراست آن با بی‌توجهی از کنار آن گذشتند.

دادستان عمومی و انقلاب سرخس اضافه کرد: براساس ماده ۶۰۶ قانون تعزیرات چنانچه در حوزه یک مسئول جرائمی اعم از اختلاس کلاهبرداری رشوه و غیره صورت گیرد و مسئول آن اداره برخورد لازم را انجام ندهد و یا به دستگاه قضا اطلاع داده نشود مدیر آن اداره نیز مجرم و متخلف محسوب می‌شود.

نماینده مدعی‌العموم دستگاه قضائی در سرخس یادآور شد: همانطور که با اراذل واوباش برهم زننده نظم عمومی برخورد شده با افرادی که در محیط ادارات اقدام به ترویج رشوه اختلاس و غیره که این اعمال و موجب تضعیف حقوق شهروندی اخلاق جامعه فساد و غیره شود به شدت برخورد می‌کنیم.

دادستان سرخس با اعلام اینکه به‌زودی صندوقی را جهت جمع‌آوری گزارشات مردم در دادگستری تعبیه خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: طبق بند ۵ از اصل ۱۵۶ قانون اساسی یکی از وظایف قوه قضاییه پیشگیری از وقوع جرم است بنابراین با تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در محیط ادارات می‌تواند زمینه همکاری خوبی بین دادستانی و کارکنان دولت و مردم به جهت پیشگیری از وقوع جرم باشد.

علیزاده گفت: لازم است همه خود را در خصوص فریضه امر به معروف ونهی از منکر مسئول بدانند و تنها به این اکتفا نکنند که تنها بی‌حجابی به تذکر و هدایت نیاز دارد.

لینک خبر


همچنین ببینید

هر فردی خود به تنهایی آمر به معروف باشد تا در جامعه کسی به گناه آلوده نشود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف؛ حجت الاسلام عبدالرحیم بامری، مسئول نمایندگی، ولی فقیه در سپاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.