امر به معروف باعث رونق اقتصادی، امنیت و سامان یافتن کارها می شود

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از یار خراسانی، سید عبدالله ارجاعی،، در نشست شورای اداری بهمن ماه خلیل‌آباد که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: شورای اداری عالی ترین جلسه برای تبیین سیاست های دولت در هر شهرستانی است.

وی با بیان اینکه در اصل شورای اداری اتاق فکر و اتاق فرمان یک شهرستان محسوب می شود، خاطرنشان کرد: در شورای اداری باید تولید تصمیم و تصمیم گیری شود و هم باید هماهنگی برای اجرا انجام گیرد و بهترین محل برای نبین و اجرای سیاست های اجرایی و عملیاتی کشور است.

* نظارت همگانی لازمه حیات اجتماعی بشر است
دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی با تأکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر دو واجب الهی است که عقل سلیم آن‌ها را تأیید می کند، تصریح کرد: مقوله نظارت همگانی لازمه حیات اجتماعی بشر است.

وی با بیان اینکه از ابتدای خلقت همیشه عده‌ای بودند که هنجارها را رعایت نمی کردند و این عده به خود، همنوع و جامعه آسیب می زدند، اذعان کرد: هیچ آیین و مذهبی حتی در جامعه لائیک و بی دین نمی پذیرد که همه سرخود باشند و هر کاری که دوست دارند انجام دهند.

* امروزه امر به معروف در برخی از ادیان به‌واسطه تحریف های صورت گرفته جایی ندارد
ارجاعی با اشاره به اینکه اگر کسی در حال صدمه زدن به بشر باشد افراد مسئولیت پذیر مانع از صدمه زدن او می شوند، عنوان کرد: مسئله امر به معروف و نهی از منکر یا نظارت همگانی یک موضوع عقلی است و بعدها در اسلام مورد تأکید قرار گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه در ادیان مختلف به دلیل تحریف هایی که صورت گرفته امروزه مقوله امر به معروف و نهی از منکر جای ندارد، تشریح کرد: در تورات و انجیل امروزی نیز این قضیه صدق می کند.

* امر به معروف باعث رونق اقتصادی، امنیت و سامان یافتن کارها می شود
این مقام مسئول با بیان اینکه امروزه در هلند، ایتالیا، فرانسه و برخی کشورهای دیگر قوانینی وجود دارد که اگر فردی شاهد جرم باشد و مداخله فعال در آن نکند مورد تعقیب قانون قرار می گیرد، ابراز کرد: در قوانین جمهوری اسلامی نیز این طور موارد مشابهی وجود دارد.

وی با بیان اینکه نزدیک به ۲۰ آیه در قرآن کریم و تعداد زیادی از روایات در کلام ائمه معصومین (ع) به موضوع امر به معروف و نهی از منکر اشاره دارد، تأکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر باعث سامان یافتن کارها، رونق اقتصادی، امنیت و… می شود.

* همه بر اساس قانون موظف به اجرای امر به معروف و نهی از منکر هستند
ارجاعی با اشاره به قوانین شرعی فریضه امر به معروف و نهی از منکر، بیان کرد: بر طبق روایات ائمه معصومین (ع) هر فردی که در حکومت الله مقام و مسئولیت دارد باید نسبت به برپایی نماز، فراهم کردن زمینه انجام امر به معروف و نهی از منکر تلاش کند.

وی همچنین با اشاره به قانون اساسی در خصوص امر به معروف، گفت: بر طبق اصل هشتم قانون اساسی همه مردم و مسئولان موظف هستند امر به معروف و نهی از منکر را اجرا کنند.

* مصوبات ستاد امر به معروف شهرستان برای همه لازم الاجرا است
دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی با بیان اینکه بر اساس قانون ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در کشور، استان و شهرستان تشکیل شد، اظهار کرد: بر اساس قانون، مصوبات این تشکیلات برای همه لازم الاجرا است.

وی با تأکید بر اینکه ۱۲ وظیفه برای این تشکیلات در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: قانون برای اجرا است و باید در جامعه اجرا شود و امر به معروف و نهی از منکر نیز از جمله این قوانین است که باید در جامعه اجرا شود.

لینک خبر

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.