امر به معروف و نهی از منکر کشور را از فساد دور می کند

استاد حوزه علمیه کرمان

امر به معروف و نهی از منکر کشور را از فساد دور می کند

حجت الاسلام هدایتی نسب با توجه به این که امر به معروف و نهی از منکر به یک واجب فراموش شده در جامعه تبدیل شده است، گفت: امر به معروف و نهی از منکر را باید مردم به طور دسته جمعی انجام دهند تا مفید اثر واقع شود.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ حجت الاسلام حمید هدایتی نسب استاد حوزه علمیه کرمان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمان، در رابطه امر به معروف و نهی از منکر، گفت: زندگی انسان ها زمانی درست می شود که انسان ها همدیگر را امر به معروف و نهی از منکر کنند.

وی افزود: اجرای واجبات زمانی محقق می شود که مردم به یکدیگر تذکر دهند و سعی کنند به واجبات دین اهمیت دهند تا در روز قیامت در برابر قدرت خدا و محاسبات خداوند پشیمان نشوند.

حجت الاسلام هدایتی با بیان این که انسان باید گوش خود را به شنیده های خوب قرار دهد، ابراز داشت: مردم باید شیرینی زندگی اسلامی را در دنیا بچشند تا بتوانند زندگی اسلامی را اجرا کنند.

وی بیان داشت: تمام هدف کشورهای غربی این است که مردم را از اسلام دور کنند زیرا سبک زندگی غربی تمام حق را به انسان می دهد و می گوید انسان باید از این دنیا لذت ببرد.

استاد حوزه علمیه کرمان با بیان این که انسان باید در مقابل خواسته های نفسانی خود بایستد، خاطرنشان کرد: کنترل خواسته های نفسانی از مهم ترین وظایف انسان ها شمرده می شود و مردم زمانی می توانند واجبات خود را انجام دهند که از خواسته های نفسانی دور باشند.

وی با توجه به این که امر به معروف و نهی از منکر به یک واجب فراموش شده در جامعه تبدیل شده است، اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر را باید مردم در دنیا به طور دسته جمعی انجام دهند و امروزه در دنیا تذکر دادن یک شخص بی اثر شده است.

حجت الاسلام هدایتی در پایان گفت: امر به معروف و نهی از منکر جمعی کشور را از فساد دور می کند و با اجرای واجبات دینی در زندگی کشوری نیرومند خواهیم داشت.

لینک خبر


همچنین ببینید

حکومت اسلامی؛ مهم‌ترین مجری امر به معروف و نهی از منکر در جامعه

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف حجت‌الاسلام والمسلمین حسین مختاری‌بنی در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.