راه برخورد با بدحجابي تبیین فلسفه حجاب است

نماينده ولي فقيه در كاشان

راه برخورد با بدحجابی تبیین فلسفه حجاب است

آيت الله نمازي تبيين امر به معروف و نهي از منكر در جامعه را نيازمند علم، آگاهي، شناخت و معرفت دانست و گفت: تنها راه برخورد با بدحجابي ارتقاي سطح آگاهي جامعه از فلسفه حجاب و عفاف است.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری رسا در کاشان، آیت الله عبدالنبی نمازی در جمع اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر کاشان، امر به معروف و نهی از منکر در نظام توحیدی را یکی از مباحث مهم خواند و افزود: تبیین فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، نیازمند علم و آگاهی و شناخت و معرفت است.

وی با تأکید بر اینکه نسبت به امر به معروف و نهی از منکر کم کاری و کوتاهی هایی شده و می شود، گفت: امروز بعد از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و به هر دلیلی نتوانسته ایم مسأله امر به معروف و نهی از منکر را در کشور تبیین کنیم تا جزو امور و شئون آحاد جامعه باشد.

آیت الله نمازی امر به معروف و نهی از منکر را مهمتراز نماز خواند و اظهار داشت: نماز در جامعه صبح و ظهر و شب اقامه می شود اما به امر به معروف و نهی از منکر مانند نماز در جامعه توجه نمی شود و به دلیل عدم آگاهی جامعه از فلسفه حجاب و نقش حجاب بر سلامت خانواده، جامعه نسبت به این فریضه واجب بیگانه است.

به گفته وی، آگاهی جامعه و تبیین فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه با حاکمیت است تا از طریق ابزار رسانه ای که در اختیار دارد، مردم را نسبت به این فریضه واجب آگاه کند.

نماینده ولی فقیه در کاشان بیان کرد: عدم آگاهی از فلسفه حجاب در خانواده های بدحجاب، سبب شده است تا دختران جوان در چنین خانواده هایی با چنین فرهنگی رشد کنند و از فلسفه حجاب آگاهی نداشته باشند که حجاب برای آنها محدودیت نیست بلکه امنیت و مصونیت است.

آیت الله نمازی با اشاره به اینکه در آگاهی بخشی فریضه امر به معروف و نهی از منکر به جامعه سهل انگاری و کوتاهی شده است، عنوان کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به درستی تعریف و کاربردی شود، بسیاری از مشکلات خود به خود ریشه کن خواهد شد.

وی ادامه داد: امام سجاد(ع) می فرماید، امر به معروف و نهی از منکر دو فریضه ای است که هم دارای فضیلت و هم آثار و برکات است، بنابراین اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه عملیاتی و اجرایی شود، ریشه مفاسد اجتماعی، مفاسد اقتصادی، اختلاس، سوء استفاده، اعتیاد، قاچاق و تمامی همه مشکلات از بین خواهد رفت.

آیت الله نمازی از ستاد امر به معروف و نهی از منکر خواست تدابیری اتخاذ شود تا در مبادی ورودی شهرستان و مکان های مورد توجه گردشگران و مسافران در ایام تعطیلات نوروزی بروشورها و بسته های فرهنگی به مسافران ارائه شود.

نماینده ولی فقیه در کاشان گفت: ارتقای آگاهی و فرهنگ جامعه از فلسفه حجاب و عفاف سبب هدایت جامعه به سمت کمال خواهد شد، چرا که آنچه سبب هدایت انسان می‌شود عقل و علم و آگاهی است، از این رو تنها راه برخورد با بد حجابی در جامعه ارتقای سطح آگاهی جامعه از فلسفه حجاب و عفاف است.

لینک خبر


همچنین ببینید

بازدید دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور از پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.