اجرای امر به معروف در جامعه نیاز به یک حرکت جمعی دارد

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی

اجرای امر به معروف در جامعه نیاز به یک حرکت جمعی دارد

آیت الله عبادی با بیان اینکه جامعه با امر به معروف و نهی از منکر زنده خواهد بود گفت: اجرای امر به معروف در جامعه نیاز به یک حرکت جمعی دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی در نشست شورای استانی امر به معروف ونهی از منکر خراسان جنوبی اظهار داشت: در جریان تاریخ مسلمان‌های اندولس و اروپا تاریخ تلخی داریم چون دشمن با از کار انداختن امر به معروف و نهی از منکر نفوذ فرهنگی و فساد را ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه از منکرات سخت رکود و فقر تبعی در جامعه است افزود: متاسفانه مسئولان کارهای بد را توجیه و بزک می‌کنند در حالی که غافل از اینکه قرآن و مکتب غنی و سیره اهل بیت را داریم اما همه چیز را از دست دادیم و آبروی اسلام را هم بردیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: اگر مسئولی در نظام جمهوری اسلامی به علت مفاسد خانوادگی و مفاسد نفسانی و شهوانی و اینها به رسوایی کشیده شده و دستگیر می‌شود می‌گوید وقتی جلوی کنسرت‌ها را بگیرید این چنین می‌شود حال این توضیح چه ربطی دارد، خدا می‌داند.

عبادی با بیان اینکه گاهی مسئولان یکطرفه حرف از آزادی بیان و آزادی قلم می‌زنند افزود: وظیفه مسئولان اجرایی در نظام جمهوری اسلامی براساس قانون این است که کارهای مردم روی زمین نماند و مشکلات آنان را حل کنند.

وی اظهار داشت: گاهی مسئولان کارهای اصلی خود را واگذار کرده و به کارهای که مربوط به آنها نیست ورود پیدا می‌کنند که این امر نوعی منکر است.

امام جمعه بیرجند گفت: گاهی ممکن است یک نگاه انسان را از پای در آورد و برای همیشه او را فاسد کند بعد ما به دست خودمان و با اعتبارات جمهوری اسلامی و به وسیله مدیران خودمان داریم جامعه خود را فاسد می‌کنیم و جوانان را در لغزشگاه قرار می‌دهیم.

عبادی با بیان اینکه شما بهترین امت هستید مشروط به اینکه امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه اجرا کنید افزود: انقلاب اسلامی در اوج موقعیت جهانی قرار دارد اما متاسفانه موضوعات معکوس جلوه داده می‌شود و ترجمه خواسته‌های بیگانگان است.

وی با بیان اینکه مردم با وجود همه مشکلات و مطالباتی به خاطر اسلام، انقلاب و مقام معظم رهبری ۲۲ بهمنی آفریدند که دشمن اظهار کرد در ۲۲ بهمن امسال ایران زیرپای ایرانیان لرزید حال با این وجود درست نیست گاهی همه منافع ملی و ارزش‌های دینی را به مسخره بگیریم و به نفع دشمن حرف بزنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اگر مسئولان راست می‌گویند قانون برایشان ملاک است مشکلات ملت وانواع موضوعاتی که امروز سبب سرشکستگی جامعه ما و انقلاب می‌شود را برطرف کنند افزود: باید از خواب غفلت بیدار شویم و کارها را با عقل، علم و سیاست دنبال کنیم.

لینک خبر


همچنین ببینید

عواقب امر به معروف و نهی از منکر متوجه تک تک افراد جامعه می شود

حضرت علی (علیه السلام) درباره امر به معروف و نهی از منکر می فرمایند: «همه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.