آیت الله سعیدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قم

نقش برجسته آمران به معروف و ناهیان از منکر در جامعه دینی

نماينده ولي فقيه در استان با اشاره به نقش برجسته آمران به معروف و ناهیان از منکر در جامعه ديني، بر ضرورت اهتمام جامعه نسبت به احياي فرهنگ امر به معروف و نهي از منکر تاکيد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از پایگاه خبری نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، حضرت آیت الله “سید محمد سعیدی” در همایش بزرگ آمران به معروف و ناهیان از منکر استان قم که با حضور فرمانده انتظامی استان، معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت علی ابن ابیطالب (ع)، رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح و دبیر ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر استان قم برگزار شد، با اشاره به آیات ۱۰۳ و ۱۰۴ سوره مبارکه آل عمران، بر ضرورت اهتمام جامعه اسلامی نسبت به احیای فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد.

وی افزود: خداوند در آیات شریفه، پس از توصیه به تقوا از مومنان می خواهد تا پایان بر عهد و پیمان خویش باقی مانده و با اتحاد از تفرقه اجتناب کنند.

امام جمعه قم با بیان این که دشمن به دنبال اختلاف افکنی در جامعه است، گفت: قرآن کریم می فرماید بر اساس حق الله که همان قرآن، عترت و ولایت است، اعتصام کرده و با تقوا و اتحاد جامعه ایده آلی را تشکیل و به فلاح و رستگاری برسید.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) با اشاره به نقش برجسته آمران به معروف و ناهیان از منکر در جامعه دینی، بر داشتن آگاهی و بصیرت در آشوب و زمینه های اختلافی که دشمن پدید می آورد، تاکید کرد و افزود:ما موظفیم انسجام و اتحاد را حفظ تا زمینه‌ساز حکومت جهانی حضرت ولی عصر (عج) باشیم .

سردار “کاظم مجتبایی” فرمانده انتظامی استان قم نیز با بیان این که جنس و ماهیت رزمایش امنیت اخلاقی متفاوت از سایر رزمایش هاست، گفت: هدف این رزمایش در مرحله اول بازدارندگی و در مرحله دوم آماده سازی فضای جامعه در آستانه تعطیلات نوروز، برای ایجاد شرایط امن و آرام در جامعه خواهد بود.

وی با بیان این که راهبرد نیروی انتظامی در ارتباط با ماموریت ها بر اساس مقابله و مبارزه با هنجار شکنی هاست، بر تمرکز پلیس در این مأموریت نسبت به اقدامات پیش دستانه، آگاهی بخش و بازدارنده تاکید کرد.

سردار مجتبایی با اشاره به این که اقدامات مربوط به امر به معروف و نهی از منکر دلالت بر آگاهی بخشی و بازدارندگی است، تصریح کرد: این رزمایش بر مردم و جامعه تکیه داشته تا افراد از اشتباه خود آگاه و ادامه طریق ندهند.

وی وحدت عمل دستگاه‌های رسمی و غیررسمی را یکی دیگر از اهداف این رزمایش دانست و خاطرنشان کرد: آنچه که در این رزمایش دنبال می شود حذف بسترهای جرم است.

فرمانده انتظامی استان قم با بیان این که همه بایستی تلاش کنیم تا این که رزمایش امر به معروف و نهی از منکر جنبه مردمی و هویت مردمی خود را از دست ندهد، تصریح کرد: بیش از ۵۰۰ نفر از ۷ نهاد متشکل از سازمان رسمی و غیررسمی در این رزمایش شرکت کرده تا ان شاءالله شاهد دستاوردهای خوب و ارزنده ای باشیم.

گفتنی است، پس از اهداء لوح تقدیر به ۱۰ نفر از مروجین فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در استان، یگان های موتوری حاضر در میدان آستانه قم از جلو جایگاه رژه خود را به نمایش گذاشتند.


همچنین ببینید

واکنش ستاد امر به معروف به ماجرای فوتبالیست معروف

حجت الاسلام محبی، دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در خصوص ماجرای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.