نهی از بی حجابی در حقیقت مقابله با فرهنگ ابتذال و برهنگی است

پایگاه خبری معروف نیوز درس اخلاق استاد عالی حوزه حضرت ایت الله سیفی مازندرانی را که با موضوع مبارزه با حجاب از طریق امر به معروف و نهی از منکر انجام می شود، به صورت خلاصه انتشار داده است:

امام على علیه السلام می فرمایند: «مَن أمَرَ بِالمَعروفِ شَدَّ ظَهر المُؤمِنِ وَ مَن نَهى عَنِ المُنکَرِ أَرغَمَ أَنفَ المُنافِقِ»

کسی که امر به معروف می کند از مومنین پشتیبانی و حمایت می کند، و کسی که نهی از منکر می کند بینی کفار را به خاک می مالاند و کفار را به خاک مذلّت می کشاند. فسق و منکرات جزء فرهنگ کفّار است، بنا بر این وقتی مؤمنین نهی و سدّ از منکرات می کنند در حقیقت مقابله با فرهنگ آنان می کنند. امروزه برهنگی و ابتذال و معامله با زن به صورت یک کالا و وسیله شهوترانی و ارضاء جنسی قرار دادن، جزء فرهنگ کفار است. فرهنگ برهنگی و ابتذال توسط کشورهای استکباری، دامی برای استعمار کشورهای اسلامی است.

نگاهی به تاریخ آندلس بیفکنید این کشور، یک کشور اسلامی بود، و ظواهر و احکام اسلامی در آن رعایت می شد، اما مهمترین عاملی که آندلس را متحول کرد و ماهیت آن را به کلی دگرگون کرد ، همین فرهنگ ابتذال و برهنگی بود. در همین کشور اسلامی خودمان، ابتذال و برهنگی می تواند کلّ جامعه را فاسد کند، و وقتی جامعه، فاسد، شهوتران ، چشم چران، و اهل ابتذال و فساد شد، بستر پذیرش نقشه های استعماری فراهم است؛ و این همان دامی است که شیطان مهیّا می کند؛ در روایت آمده است که بی حجابی و ابتذال و برهنگی، مهمترین دام شیطان است.

هنگامی که دشمنان بخواهند یک کشور اسلامی را به استعمار خودشان بکشند، اولین کارشان این است که دین و ایمان آنها را بگیرند تا آنها را فاسد کنند.

وجوب امر به معروف و نهی از منکر بر حاکم جامعه اسلامی

امروزه تشکیک کردن در جلوگیری از بدحجابی، یک کمک به دنیای استبکار است، مردم و جوانانی که اهل بی عفتی ، برهنگی و ابتذال باشند، و قلبهایشان مالامال از شهوت و گناه باشد، آمادگی حرکت در مسیر ارزشهای الهی نظام را هم نخواهند داشت چه برسد به اینکه جانشان را فدای نظام کنند.این گونه افراد کم کم پذیرای بقیه معیارهای شیطانی دنیای استکبار نیز خواهند شد، و اصولا همین امور است که دروازه ورود به راه انحراف است. امر به معروف و نهی از منکر در درجه اول بر حاکم اسلامی واجب است . در روایات چنین آمده است که: «انما یجب الامر بالمعروف و النهی عن المنکر علی العالم القوی المطاع» کسی که عِدّه و عُدّه دارد می تواند این کار بزرگ را انجام دهد و چه بسا دیگر اشخاص نتوانند.

وضعیت جامعه اسلامی ما به گونه ای شده که جرأت نهی از منکر از مؤمنین سلب شده است. الفاظ فریبنده ای که درباره زنان و آزادی آنها از سوی عده ای در حال رواج است باعث جسور شدن و طلبکار شدن برخی زنان بی حجاب گشته است. این وظیفه حاکم است که بر اساس آیه شریفه «اقیموا الدین» دین را اقامه کند و یکی از ضروریات دین که مورد امر در صریح آیات الهی است، بحث «حجاب» است و در این باره بین شیعه و سنّی اختلافی نیست، واهل سنت در مورد حجاب همان شدّتی را دارند که شیعیان دارند. آری! اقامه دین به همین چیزهاست و اساسا حاکم اسلامی باید قوانین اسلامی را پیاده کند.

مسئله بی حجابی مثل بقیه منکرات است و همانطور که باید از آنها جلوگیری شود از بی حجابی در سطح جامعه نیز باید جلوگیری به عمل آید . مقام معظم رهبری (حفظه الله) در این باره کلام زیبایی دارند؛ ایشان فرمودند: «این منطقی که میگوید «آقا شما اجازه بدهید مردم خودشان انتخاب بکنند»، خب در مورد شراب‌فروشی هم هست؛ شراب را هم آزاد کنیم در کشور، هر کسی خودش دلش میخواهد بخورد، هر کس نمیخواهد نخورد! این حرف شد؟ در مورد همه‌ی گناهان بزرگ اجتماعی، این حرف وجود دارد … شارع مقدّس بر حکومت اسلامی تکلیف کرده است که مانع از رواج حرام الهی در جامعه بشود؛ حکومت اسلامی موظّف است در مقابل حرام بایستد»(بیانات در دیدار مداحان اهل بیت- ۱۷/۱۲/۹۶)

وظیفه همه انبیاء این بود که اقامه دین کنند، اقامه دین به این است که احکامش در جامعه اجرا شود، وگرنه هر کس در خانه خودش توان داشته باشد اجرای احکام را انجام دهد و بقیه هم در جامعه فسق و فجور و فحشاء را رواج بدهند این به هیچ وجه با تعالیم دین و مذهب سازگاری ندارد.

جریان سازی در مقابل حجاب اسلامی کار منافقین است

«من نهی عن المنکر ارغم انوف الکافرین»؛ با اجرای و اقامه دین الهی و نهی از منکر، در حقیقت بینی کفار مستکبر به خاک مالانده می شود و پشتیبانی از مؤمنین و حزب الله می شود. آنها که در مقابل این فکر و ارزش الهی، جریان سازی می کنند، در مقابل جریان ارزشهای الهی دین و قرآن و اسلامی هستند و از این رو در زمره ی منافقین می باشند همان منافقیتی که در زمان رسول خدا (صلی الله علیه و آله)، در مقابل ارزشهای قرآنی و الهی، شایعه سازی و شبهه افکنی می کردند، و مقابله می نمودند. اگر در اینگونه موارد سکوت شود، به آرمان ها و ارزشهای الهی نظام، خیانت خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.