۳۹۸ کانون فرهنگی، هنری در مساجد لرستان ایجاد شد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایرنا محمد ابدالی پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد به عنوان گسترده ترین شبکه فرهنگی در کشور فعالیت دارند اظهار کرد: مساجد از صدر اسلام کارکردهای مختلف داشته اند و پایگاه اجتماعی، نماد هویت دینی و دانشگاهی برای تربیت صحیح بوده و امروز هم مساجد می تواند سنگر مقابله با توطئه های دشمنان باشد.
وی ادامه داد: کانون های فرهنگی هنری مساجد در سال ۷۱ براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و به منظور مقابله با شبیخون فرهنگی تاسیس شد.
وی با اشاره به توجه ویژه دولت تدبیر و امید به کیفی سازی فعالیت‌ ها در این مراکز گفت: راه‌اندازی کانون‌ های فرهنگی و هنری، تجهیز کتابخانه ‌های مساجد، آموزش نیروهای مستعد و جوان در مساجد، برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی، فعالیت‌های متنوع قرآنی، برگزاری دوره‌های هدفمند ، حضور در مساجد دانشگاه ‌ها و راه‌اندازی مراکز دیجیتال در مساجد از محورهای فعالیت این کانون است.
به گفته وی کانون های فرهنگی هنری مسجد بهترین مرجع برای برنامه ریزی و هدایت فعالیت های فرهنگی و همچنین تشویق و ترغیب نسل جوان و نوجوان به مساجد است.
ابدالی پور بیان کرد: بانک اطلاعاتی نخبگان کانون های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان در حال تدوین بوده و در این راستا در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان برنامه ریزی مناسب برای شناسایی نخبگان و افراد با استعداد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان به عمل آمده است.
وی رویکرد دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد در لرستان را تلاش برای کادرسازی، کیفی سازی برنامه های کانون ، شبکه سازی و توانمند سازی ظرفیت های فرهنگی اهالی مسجد عنوان کرد.
۱۸ اسفند بیست و پنجمین سالروز تاسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.