آیت الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین

مسئولان حضور جدی در جلسات امر به معروف داشته باشند

امام جمعه قزوین با بیان اینکه مسئولان حضور جدی در جلسات امر به معروف داشته باشند، گفت: اولویت‌بندی، هم‌افزایی و پرهیز از نگاه تشریفاتی به حوزه امر به معروف ضروری است.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز یکشنبه در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر استان قزوین اظهار کرد: جایگاه امر به معروف و نهی از منکر جایگاه با عظمتی است و نباید نگاه تشریفاتی به این حوزه داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه خدا به حامیان امر به معروف و نهی از منکر عزت می‌بخشد، تصریح کرد: مسئولان و اعضای اصلی جلسه می‌باید خودشان در جلسات حضور داشته باشند نه معاونانشان چرا که این فریضه بسیار مورد تأکید دین قرار دارد و باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه امر به معروف تزئینات و تشریفات نیست بلکه جزو ارکان اصلی دین محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) علت اصلی قیام خود را امر به معروف و نهی از منکر معرفی می‌کنند و می‌باید تلاش کنیم تا در این حوزه مهم به جایگاه حقیقی خود دست پیدا کنیم.

امام جمعه قزوین هم‌افزایی و پرهیز از جزیره‌ای عمل کردن در حوزه امر به معروف را بسیار ضروری دانست و افزود: یکپارچه‌سازی فعالیت‌ها در حوزه امر به معروف و نهی از منکر اثرگذاری کارها را افزایش می‌دهد و فعالیت‌ها را هدفمند می‌کند.

وی بر شناسایی و اولویت‌بندی منکرها تأکید کرد و گفت: برای برنامه‌ریزی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر نیازمند شناسایی و اولویت‌بندی منکرها هستیم زیرا بدون اطلاعات کافی امکان برنامه‌ریزی دقیق وجود ندارد.

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: در مسائل اقتصادی زکات در کنار نماز قرار می‌گیرد و برای تزیین جامعه به خوبی‌ها امر به معروف و نهی از منکر در کنار نماز قرار می‌گیرد و این تقسیم‌بندی به خوبی جایگاه امر به معروف و نهی از منکر را برای سالم‌سازی جامعه نشان می‌دهد.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر استان قزوین نقش امر به معروف را در تحکیم امنیت ملی، اجتماعی و خانواده مهم و راهبردی عنوان کرد و یادآور شد: امر به معروف و نهی از منکر فریضه‌ای است که اجرای درست آن می‌تواند ناهنجاری‌ها را از میان بردارد و امنیت را ارتقا دهد اما برای تحقق این هدف لازم است منشأ منکرها را شناسایی کنیم.

وی از خدمات آمران به معروف و ناهیان از منکر نیز تقدیر و اذعان کرد: این عزیزان ایثارگرانه خودشان و آبرویشان را به خطر می‌اندازند تا امر به معروف و نهی از منکر را احیا کنند.

لزوم بکارگیری نگاه فرهنگی به امر به معروف و نهی از منکر

در این جلسه حجت‌الاسلام‌ سیدجمال‌الدین میرمحمدی معاونت فرهنگ، تحقیقات و آموزش ستاد امر به معروف کشور اظهار کرد: راهبردهای آموزشی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر در ستاد کل تدوین و مشخص شده است اما در حوزه فضای مجازی در حال پیگیری و تعیین نقشه راه هستیم.

وی تصریح کرد: مردم و مسئولان در حوزه امر به معروف و نهی از منکر آمادگی بسیار خوبی برای همکاری دارند و باید برنامه ریزی‌ها به گونه‌ای باشد که از این ظرفیت عظیم به خوبی استفاده کنیم.

این مسئول لزوم بکارگیری نگاه فرهنگی به امر به معروف و نهی از منکر را ضروری دانست و برخی از قوانین این حوزه را نیازمند اصلاح و بازنگری دانست.


همچنین ببینید

برگزاری هشتمین جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری فر هنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.