سیدمحمدرضا مدرسی یزدی عضو فقهای شورای نگهبان

مگر حجاب و امر و به معروف و نهی از منکر مساله مبهمی است؟

این چه حرفی است که بگویند چون مردم دنبال معروف نیستند، باید این عرصه را رها کنیم! باید شرایط و مراتب آن را حفظ کنیم و امر به معروف و نهی از منکر نیز داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از سرویس فرهنگی ذاکرنیوز، سیدمحمدرضا مدرسی یزدی عضو فقهای شورای نگهبان: متاسفانه روحیه سکولاریسم در دل عده ای از مردم نفوذ کرده است؛ چرا باید در این کشور برخی روزنامه و سایت داشته باشند و تبلیغ سکولاریسم کنند؛ این افراد زیر هزار لایه به فعالیت می پردازند؛ متاسفانه برخی در بدیهیات تشکیک می کنند؛ برخی متاسفانه عمامه هم به سر دارند و این مباحث را تکرار می کنند.

همانگونه که علما و مراجع بیان می کنند فضلا هم باید دست به کار شوند؛ کسانی که می خواهند ایران را از تشیع ناب جدا کنند به هر روش و حیله ای متوسل می شوند؛ این گروه برای هر حقی، یک بدل ایجاد می کنند ؛حضور فعال روحانیون باید این فضا را برای این گروه تنگ کنند.

مگر حجاب و امر و به معروف و نهی از منکر مساله مبهمی است؟ هزار و چندصد سال است که فقهای بزرگی چون شیخ صدوق و… معروف و منکر را معنا کردند و روش های آنها را ذکر کرده اند؛ این چه حرفی است که بگویند چون مردم دنبال معروف نیستند، باید این عرصه را رها کنیم! باید شرایط و مراتب آن را حفظ کنیم و امر به معروف و نهی از منکر نیز داشته باشیم.


همچنین ببینید

آغاز اجرای طرح «معروف یاوران» در منطقه ۷ مشهد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از روابط عمومی شهرداری مشهد، هدف از برگزاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.