فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان:

امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی است و ربطی به یک قشر و یا دستگاه خاص ندارد

امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی است و ربطی به یک قشر و یا دستگاه خاص ندارد حتی افرادی که مسوولیت دارند اگر روزی مسوولیت از آنها سلب شود، وظیفه امر به معروف و نهی از منکر از آنها ساقط نمی‌شود چرا که این از دستورات خداوند و دین مبین اسلام است .

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، سردار محمدحسین رجبی شامگاه دوشنبه در نشست مجمع دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات کل و دستگاه‌های اداری استان که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: در کردستان آسیب‌هایی داریم که برای برطرف کردن آنها، باید این آسیب‌ها را مخصوصا در عرصه پیچیده فرهنگی شناسایی کرد.

وی گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه هگانی است و ربطی به یک قشر و یا دستگاه خاص ندارد حتی افرادی که در این بخش مسوولیت دارند اگر روزی این مسوولیت از آنها سلب شود، وظیفه امر به معروف و نهی از منکر از آنها ساقط نمی‌شود چرا که این از دستورات خداوند و دین مبین اسلام است.

وی با یادآوری موضوع بدحجابی و بی‌حجابی در جامعه، گفت: کار دشمن، دشمنی است و چیزی جز این انتظار نمی‌رود و براساس آنچه کارشناسان مطرح می‌کنند، مبنای تشویق برای بی‌عفتی از ناحیه رژیم صهیونیستی است.

سردار رجبی همچنین یادآوری کرد: وقتی موضوع امر به معروف و نهی از منکر مطرح می‌شود تمامی ذهن‌ها به سمت حجاب می‌رود در صورتی که آقایان نیز مشمول این موضوع قرار می‌گیرند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان یادآور شد: در جنگ سخت، وظیفه هر کدام از رده‌ها مشخص و تک و پاتک و عملیات مقابله‌ای واضح است اما در بحث هجمه نرم دشمن و کارهای مقابله‌ای فرهنگی، نیاز به یک کار هنرمندانه دارد.

وی خطاب به دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات کل استان گفت: شماها بخاطر داشتن ویژگی‌هایی برای این جایگاه انتخاب شده‌اید لذا باید منشا اثر باشید و این جز با رفتار درست، زبان لین و روی گشاده محقق نمی‌شود.

وی با یادآوری در پیش‌بودن تعطیلات نوروز و ورود مسافران به استان، گفت: گستردگی کار امر به معروف و نهی از منکر به وسعیت بیش از ۱.۵ میلیون نفر جمعیت استان و مسافران است که باید دبیران به گونه‌ای اثرگذاری داشته باشند که این دو فریضه الهی در جامعه نهادینه و حاکم شود.

سردار رجبی بیان کرد: در جاهایی برای یک کار تخصصی نیروی تخصصی لازم است اما در امر به معروف و نهی از منکر، همه انسان‌های مسلمان وظیفه دارند هر چند برای یادآوری و تذکر باید افرادی باشند که خود عامل به این فریضتین باشد تا بتوانند بر دیگران اثر بگذارند.

وی در ادامه به نهضت امر به معروف و نهی از منکر در سپاه و بسیج اشاره کرد و گفت: امسال در کردستان ۳ هزار و ۵۰۰ نفر برای تحقق این کار فرهنگی مشخص شده‌اند و این غیر از بسیجیانی استن که یک سوم جمعیت کردستان را تشکیل می‌دهند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در بخش پایانی سخنان خود گفت: اگر چه کردستان جزو استان‌های اول کشور در بحث امر به معروف و نهی از منکر است اما باید تلاش شود تا این جایگاه حفظ و تقویت شود چون این ظرفیت در وجود مردم استان فرهنگی کردستان وجود دارد.


همچنین ببینید

نظام با برگزاری جشنهای نوروزی موافق است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستـــان، به گفته نماینده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.