قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی عنوان کرد؛

انتخاب شیوه‌های هنرمندانه در توسعه امر به معروف و نهی از منکر تأثیرگذار خواهد شد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر شرایط و لوازم خود را داشته و باید با زبان نرم و در زمان درست صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از روابط عمومی آستان قدس رضوی، سید مرتضی بختیاری در همایش بزرگ واجب تمدن ساز که با حضور آمران به معروف و ناهیان منکر آستان قدس رضوی در تالار قدس کتابخانه مرکزی حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد اظهارکرد: امر به معروف و نهی از منکر ٢ پایه اصلی قیام عاشورا بود و در سیره عملی حضرت ثامن الائمه(ع) نیز مصادیق فراوانی از انجام این فریضه الهی و تاکید بر لزوم اجرای آن وجود دارد.

وی گفت: حرم مطهر رضوی سالانه میزبان قریب به ٣٠ میلیون زائر از ایران اسلامی و اقصی نقاط جهان است که برای عرض ادب و ارادت به ساحت مقدس اهل بیت(ع) به این مکان نورانی مشرف می‌شوند.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه توسعه و ترویج نیکی ها و فضایل اخلاقی و بازداشتن جامعه از منکرات و رذایل از مهمترین واجبات مورد تاکید دین مبین اسلام است گفت: انتظار عمومی از آستان قدس رضوی این است که فضایی امن و آرام را برای زیارت توام با معرفت زائران امام رئوف(ع) فراهم آورد و وظیفه‌ای خطیر بر دوش شما عزیزان گذاشته شده است.

بختیاری تصریح کرد: استفاده از قالب ها و شیوه‌های هنرمندانه در نوع برخورد و مواجهه با منکرات باعث تاثیرگذاری و پذیرش بیشتر مخاطبین خواهد شد و بایستی برای تحقق این مهم از دیدگاه‌ها و نقطه نظرات صاحب نظران و نخبگان فرهنگی حوزه و دانشگاه بهره ببریم.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تشکر از حضور همسر بزرگوار شهید نواب صفوی در این همایش بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر در نظام طاغوت، کاری سخت همراه با عواقب و مشقت‌های فراوان بود و شهید نواب صفوی با علم به این موضوع و برای زنده نگه داشتن این واجب الهی پای به میدان مبارزه گذاشت.


همچنین ببینید

نظام با برگزاری جشنهای نوروزی موافق است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستـــان، به گفته نماینده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.