نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:

رسانه زبان گویای امر به معروف و نهی از منکر است.

انجام رسالت خبرنگاری در مسیر صحیح موجب هدایت درست جامعه و ذخیره اخروی می‌شود و در صورت عدم توجه به رعایت مبانی دینی و اجتماعی خسارت عظیمی برای فرد خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه در دیدار با اصحاب رسانه با بیان اینکه امروز رسانه به عنوان شکل دهنده محور حرکت جامعه دارای اهمیت فراوانی است گفت: مسئولیت رسانه حساس و سنگین است و فعالیت اصحاب رسانه به اعتقاد من کاری حساس و مهم و در عین حال خطرناک است.

وی، افزود: انجام رسالت خبرنگاری در مسیر صحیح موجب هدایت درست جامعه و ذخیره اخروی می‌شود و در صورت عدم توجه به رعایت مبانی دینی و اجتماعی خسارت عظیمی برای فرد خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، تصریح کرد: حساسیت فعالیت خبرنگاری مستقیم به جامعه مربوط است و کار بدون معیار الهی موجب ضربه به بدنه اجتماع و نظام می شود همچنین مطالبات رهبری در بیانات مختلف در صورتی که از سوی اصحاب رسانه مطرح شود و مورد پیگیری واقع شود قطعا نتایج مطلوبی حاصل می شود.

وی، ادامه داد: گاهی اوقات بیانات رهبری تنها به ذکر سخنان مسئولین خلاصه می شود که باید با ورود رسانه ها به صورت عملی پیگیری شده و در خصوص کوتاهی های مسئولان موضع گیری شود.

حجت الاسلام قریشی با اشاره به اینکه رسانه زبان گویای امر به معروف و نهی از منکر است و باید در این مسیر وظیفه خود را به درستی انجام دهد عنوان کرد: تلاش برای تبلیغ معروفات وظیفه خطیر و اصلی رسانه است و باید به آن توجه شود.

وی، اذعان داشت: کاری که رسانه انجام می دهد هیچ سخنرانی توانایی آن را ندارد چراکه تکیه رسانه بر مباحث منطقی موجب تاثیرگذاری مطلوب آن می شود.

امام جمعه ارومیه، خاطر نشان کرد: مراقب مطالب مطرح شده در رسانه ها باشید که موجب فریب مردم و تاثیر برعکس نشود چرا مردم قبول کرده و عمل می کنند بنابراین در این خصوص باید توجه اساسی شود.

وی، بابیان اینکه باطل ترین مباحث را می توان در رسانه به صورت زیبا نمایش داد و برعکس آن نیز می تواند صورت گیرد گفت: رسانه غرب چنان تبلیغ می کند که مسلمان با سگ رابطه داشته و این موضوع را نمونه تمدن و روشنفکری می پندارد بنابراین سعی شود معروفات در قالب های زیبا مطرح شود تا تاثیر مناسب آن در جامعه مشاهده شود.

حجت الاسلام قریشی، تاکید کرد: در رسانه مشکل داریم مطالبی که حق و باطل باهم آمیخته و صحت ندارد به صورت وسیع منتشر میشود و آبروی اشخاص از بین میرود مواظبت کنید که مباحث درست رسانده شود.

وی با بیان اینکه بر اساس روایات اسلامی فردی که موجب آبروریزی انسان شود از ولایت خدا خارج و در ولایت شیطان وارد می شود تصریح کرد: توجه به مسائل شرعی در بیان مطالب و منبع خبر مورد توجه باشد چراکه نحوه بیان مطالب بسیار مهم است.


همچنین ببینید

ستاد امر به معروف و نهی از منکر در مسائل فرهنگی روش‌های جدیدی اتخاذ کند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خانه ملت؛ احمد مازنی با اشاره به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.