دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان قم

به دنبال احیای امر به معروف در خارج از مرزها هستیم

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم گفت: تفاهم‌نامه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر با حوزه علمیه در بخش‌های مختلف کمک‌های بسیاری را در اجرای برنامه‌ها انجام داد که به دنبال این هستیم تا چنین تفاهم‌نامه ای در جامعه المصطفی انجام شود و بتوانیم امربه‌معروف و نهی از منکر را به‌صورت برون‌مرزی احیا و انجام دهیم.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام حسین معرفت ظهر امروز در دیدار با تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت (س) و امام‌جمعه قم که در سالن محراب حرم مطهر برگزار شد، با اشاره به خطبه فدکیه حضرت زهرا سلام الله علیها، اظهار داشت: حضرت زهرا سلام الله علیها در خطبه فدکیه می فرماید “شما هدف امر به معروف و نهی از منکر هستید” لذا در صورت امکان و برای تقویت دست اندرکاران در زمینه امر به معروف و نهی از منکر خطبه فدکیه حضرت زهرا سلام الله علیها به عنوان خطبه امر به معروف و نهی از منکر نامیده شود چراکه شمولیت امر به معروف و نهی از منکر در این خطبه دیده می شود.

در ادامه وی با اشاره به اینکه برنامه‌ها و طرح‌های مطلوبی سال گذشته در سطح استان اجراشده است، اظهار داشت: در سطح استان کارهای زیر بنایی مناسبی ازجمله تفاهم‌نامه با حوزه علمیه و برنامه‌های دیگری در آموزش‌وپرورش و ادارات صورت گرفته است.

وی افزود: تفاهم‌نامه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر با حوزه علمیه در بخش‌های مختلف کمک‌های بسیاری را در اجرای برنامه‌ها انجام داد که به دنبال این هستیم تا چنین تفاهم‌نامه ای در جامعه المصطفی انجام شود و بتوانیم امربه‌معروف و نهی از منکر را به‌صورت برون‌مرزی احیا و انجام دهیم.

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان قم عنوان کرد: در آموزش‌وپرورش برنامه‌های مطلوبی از سوی ستاد امربه‌معروف انجام‌شده است که از طریق دانش آموزان توانسته‌ایم به درون خانواده‌ها راه پیدا کنیم و برنامه‌ها را اجرا کنیم.

وی به تشکیل شوراها در ادارات اشاره و تصریح کرد: در ادارات شوراهای امربه‌معروف تشکیل‌شده است، همچنین بازرسانی برای ارائه گزارش به ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر از ادارات سرکشی می‌کنند.

حجت‌الاسلام‌ معرفت اجرایی شدن طرح تذکر لسانی را مدنظر قرارداد و بیان کرد: حدود ۲۰۰ نفر به‌صورت دونفره، هفته‌ای دو نوبت در سطح خیابان صفائیه، دورشهر و حرم مشغول تذکر لسانی هستند که در آینده این جلسات بیشتر خواهد.

وی به طرح ناظر اشاره و خاطرنشان کرد: طرح ناظر تاکنون به‌صورت محدود در قم اجرا می‌شد اما امسال به‌صورت گشت نامحسوس برای خودروهایی که ایجاد منکر و آلودگی صوتی می‌کنند، گسترده اجرا خواهد شد.

در این جلسه رایزن فرهنگی ایران در آفریقا با بیان اینکه مسائل مالی در حد نیاز در زمینه انجام فعالیت ها موثر است، خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم در زمینه امر به معروف و نهی از منکر گام های موثر و تاثیرگذاری برداریم باید برای تامین هزینه در سطح کلان کشور اقداماتی انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه مبالغ نجومی فراوانی در کشور هزینه مواردی می شود که در راستای اهداف نظام نیست، عنوان کرد: بودجه ها باید تقسیم شود و قسمتی از آن به ستاد امر به معروف و نهی از منکر داده شود چرا که هدف نهضت همان نهضت عاشورا بوده و استواری نظام به اینگونه مسائل است.


همچنین ببینید

مردم متدین قم نسبت به اجرای امر به معروف دغدغه و حساسیت داشته باشند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج از قم، حجت الاسلام و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.