مدیر حوزه علمیه استان قزوین

تربیت جامعه مهم‌ترین مسئولیت پیامبر (صلی الله علیه و آله) بود

مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: خداوند زمانی که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) را مبعوث کرد یکی از مهم‌ترین وظایفی که بر عهده ایشان گذاشت تربیت جامعه بود.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایسنا حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی عباسی مدیر حوزه علمیه استان قزوین، تصریح کرد: طبق اعتقاداتی که داریم خداوند آفریدگار بشر است و می‌داند چه چیز موجب هدایت بشر می‌شود بنابراین خداوند برای هدایت بشر باید افرادی را به‌عنوان راهنما و هدایتگر بفرستد.

وی افزود: همه افراد نمی‌توانند ازلحاظ وحیانی باخدا ارتباط بگیرند یعنی وحی نمی‌تواند به‌صورت مستقیم بر همه افراد نازل شود چراکه افراد برای دریافت وحی باید شرایط و قدرت روحی خاصی داشته باشند، وحی سنگین است و برای دریافت آن باید افراد ویژگی‌های خاصی داشته باشند.

مدیر حوزه علمیه استان قزوین اظهار کرد: پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) آخرین پیامبری است که مبعوث به رسالت شد؛ درواقع ایشان کامل‌ترین و افضل همه پیامبرها است و خداوند آن حضرت را با وظایفی مبعوث کرد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تعلیم و تعلم اشاره کرد.

وی تأکید کرد: آموزش قرآن، تعلیم و تعلم از راه قرآن، تبیین قرآن و تلاوت قرآن از دیگر وظایف پیامبر است، مسئولیت دیگر پیامبر که از همه مهم‌تر است تربیت جامعه و فراهم کردن زمینه تربیت افراد جامعه است؛ خدای متعال طبق این وظایف آخرین پیامبر را مبعوث به رسالت کرد و قران را نازل کرد تا راه چگونه زندگی کردن را به بشر بیاموزد.


همچنین ببینید

ستاد امر به معروف و نهی از منکر در مسائل فرهنگی روش‌های جدیدی اتخاذ کند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خانه ملت؛ احمد مازنی با اشاره به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.