خطیب جمعه آباده

دولتی که امر به معروف و نهی از منکر نکند غلط می کند که مدعی حقوق شهروندی باشد

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی: وقتی به مسئولان شهر می گوییم امر به معروف و نهی از منکر کنید، می گویند دولت جلوی ما را می گیرد که به حقوق شهروندی مردم احترام بگذارید!

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مقتدی، امام جمعه آباده در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به سابقه دشمنی استکبار جهانی با ملت ایران اظهار داشت: رفتار دشمنان با ملت ما حکایت از این دارد که دشمنان ما دشمن ما بوده، هستند و خواهند بود.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی حمایت مادی و معنوی از تروریست های سوریه را عامل ادامه فعالیت آن ها دانست و با بیان اینکه روزی پشیمان خواهند شد، افزود: تروریست ها تا می خواهند چیزی را بفهمند و منصرف شوند از سوی ایادی مستکبرشان شارژ می شوند و البته یک روز پشیمان خواهند شد که چرا در مقابل پول جان خودشان را به خطر انداخته اند که دیر است.

وی غفلت در مقابل چنین دشمنانی را خیانت به مردم دانست و گفت: قطعا این خیانت است که دشمنان ما بیدار باشند و ما را با مسائل دیگری سرگرم کنند، این خیانت است بحث های عمده کشور را کنار بگذاریم و به موضوعات بی ربط بپردازیم.

خطیب جمعه آباده با تسلیت سالروز وفات حضرت ابوطالب پدر بزرگوار امیرالمومنین، به شیطنت های رژیم منحوس آل سعود در تخریب شخصیت ایشان اشاره کرد و گفت: هدف سعودی های پلید از این اقدام تخریب شخصیت حضرت علی علیه السلام است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی با انتقاد شدید از مرسوم شدن حجاری تصاویر متوفیان زن بر روی سنگ مزارشان در آباده نیز گفت: آیا روشنفکری مردان این شهر به جایی رسیده که اجازه می دهند تصویر بی حجاب همسرشان روی سنگ قبر حک شود و در معرض دید همگان قرار گیرد؟ آیا این کار با اعتقاد به ناموس در جامعه شیعه سازگار است؟

امام جمعه آباده با اشاره به برگزاری دومین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم آباده، شهید قاسمپور گفت: این جوان مذهبی عزیز، مستعد و خوش بیان از خیلی از ما مدعیان مومن تر و بهتر بود و نکته ای که اصلا قابل تحمل نیست به روایت همرزم شهید این است که قلب شهید را از سینه اش بیرون کشیدند.

خطیب جمعه آباده امنیت و فضای ایمن فعلی جامعه را مرهون رشادت های شهدا و شهدای مدافع حرم و خانواده های آن ها عنوان کرد و افزود: در چنین فضای امنی به راحتی مشغول کسب و کار و زندگی هستیم ولی متاسفم که بگویم نه کسبه ما نه کارمند ما و نه دولت ما اقدامی برای دین مردم نمی کنند که هیچ، بلکه در اقتصاد و نان مردم هم درمانده اند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی افزود: در چنین شرایطی وقتی به مسئولان شهر می گوییم امر به معروف و نهی از منکر کنید، می گویند دولت جلوی ما را می گیرد که به حقوق شهروندی مردم احترام بگذارید!

وی تصریح کرد: آن دولتی که امر به معروف نکند و به بدحجاب چیزی نگوید غلط می کند که مدعی حقوق شهروندی شود و غلط می کند که در این باره تذکر بدهد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی خطاب به مسئولان شهرستان گفت: امربه معروف و نهی از منکر در این شهر مُرده است. نماز جمعه جایگاه امربه معروف و نهی از منکر و امام جمعه مدعی آن است اما دادمان را به کجا ببریم؟ به هر کس بگوییم می گویند حقوق شهروندی!!!


همچنین ببینید

اصناف نقش موثری در تبیین امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر در جامعه دارند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، سردار علی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.