فریدون همتی استاندار هرمزگان:

زبان هنر لطیف و نرم و مسیری صحیح برای امر به معروف و نهی از منکر است.

استاندار هرمزگان اظهار کرد: امنیت بالاترین خواست یک ملت از حکومتش است و اکنون شاهد هستیم ایران اسلامی در بالاترین سطح امنیت قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایرنا، فریدون همتی استاندار استان هرمزگان روز یکشنبه در نشست با فعالان و هنرمندان حوزه هنری انقلاب اسلامی هرمزگان، اظهار داشت: با وجودی که این استان ریشه و اصالت فرهنگی دارد اما متولیان فرهنگ و هنر هرمزگان در رکود و بی‌انگیزگی به سر می ‌برند.

استاندار بیان داشت اگر دستگاه‌ های فرهنگی و هنری این استان به خود نیامده و اصلاح نشوند با آن ها برخورد جدی خواهد شد.

وی افزود: موازی کاری و ناهماهنگی به فرهنگ و هنر استان لطمه می ‌زند و این مشکل نیز به معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری وارد است که نتوانسته به ‌عنوان مرکز ثقل، شرایطی مناسب فراهم کند.

استاندار هرمزگان بیان کرد: جمع بودجه فرهنگی کشور رقم بالایی است اما به قدری سازمان ‌های موازی وجود دارد که منابع را خرد کرده و خروجی خوبی وجود ندارد.

همتی زبان هنر را لطیف و نرم و مسیری صحیح برای امر به معروف و نهی از منکر دانست و ابراز کرد: بسیاری از معضلات جامعه با کمک هنرمندان و زبان هنر قابل‌ رفع شدن است.

وی در این رابطه به ساخت سریال پایتخت و ارائه نقش مدافعان حرم در این فیلم اشاره کرد و بیان داشت: ده‌ ها سخنران نمی ‌توانستند این موضوع را به این خوبی بیان کنند درحالی که فیلم پایتخت به‌ خوبی نقش مدافعان حرم را نشان داده شد.

استاندار هرمزگان اظهار کرد: امنیت بالاترین خواست یک ملت از حکومتش است و اکنون شاهد هستیم ایران اسلامی در بالاترین سطح امنیت قرار دارد.

همتی هم چنین به نقش هنرمندان در اصلاح آسیب‌ های اجتماعی اشاره کرد و افزود: گروه‌ های هنری به محلات آسیب ‌پذیر ورود کنند و با زبان هنری در مسیر اصلاح جامعه هدف گام بردارند.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ از محل آسیب ‌های اجتماعی افزون بر ۵۰ میلیارد ریال دریافت شد در حالی‌ که در سال‌ های قبل به ۲۰۰ میلیون تومان هم نمی‌ رسید.


همچنین ببینید

برگزاری ­نخستین جلسه ستاد امر به معروف در سال ۹۷

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، این نشست صبح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.