عبدالمجید حسینی رکنی؛ تهیه کننده برنامه سمت خدا

در مقطعی به خاطر امر به معروف از برنامه کنار گذاشته شدم.

برای امر به معروف چند نکته را باید لحاظ کنیم. اول اینکه مسیر ما صالحانه باشد و شرط اول در تحقق این نکته این است که امر به معروف را از خودمان آغاز کنیم و بگوییم ما خودمان امر به معروف پذیر هستیم و بعد هم سراغ فلان دستگاه اجرایی می‌‎رویم.

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ‌‌خبرگزاری «حوزه»، سال ۱۳۹۱ عوامل برنامه «سمت خدا» به محضر رهبر انقلاب رسیدند و با ایشان دیدار کردند. تهیه کننده برنامه در آن دیدار، «عقاید رسانه‌ای» خود را به رهبر انقلاب ارائه کرد و نظر ایشان را جویا شد.
چند ماه بعد در سال ۱۳۹۲ اتفاقاتی رخ داد که سبب شد تهیه کننده برای مدتی از برنامه کنار گذاشته شود.
بخشی از گفتگوی خبرگزاری «حوزه» با تهیه کننده «سمت خدا»
عناوین آنچه که خدمت رهبر انقلاب عرض کردم این بود:
«نادرست بودن نگاه مدیران سازمان صدا و سیما به مخاطب»، «وظایف رسانه جمهوری اسلامی»، «بایسته‌های تبلیغ دین در رسانه جمهوری اسلامی» و «نحوه اقبال مردم به رسانه».
یکی از مطالبی که عرض کردم این بود که: بر خلاف آنچه که دشمنان اسلام و جمهوری اسلامی و حتی بعضی از دوستان می‌گویند که «مردم از دین و آخوند‌ها خسته شده‌اند»، از نگاه من (نه به عنوان یک تئوری، بلکه مطلبی که شهود عینی دارد) این طور نیست.
در ادامه هم عرض کردم البته جای گلایه از دشمنان نیست اما از دوستان و متدینین انتظار نمی‌رود که چنین حرفی را بزنند.
در اینجا رهبر انقلاب با لبخندی فرمودند: «آن دوستان (که این حرف‎‌ها را می‌‎زنند) خودشان از دینداری خسته شده‌اند و می‌خواهند خستگی خودشان را به گردن مردم بیندازند.»
یکی دیگر از مطالبی که خدمت رهبر انقلاب عرض کردم درباره نگاه صدا و سیما به مخاطب بود؛ نگاهی که از نظر من اشتباه است. صدا و سیما مخاطبان خود را کسانی فرض می‌‎کند که یک دستشان کنترل تلویزیون ایران و در دست دیگرش کنترل ماهواره است و ما باید برای این‌ها مطابق ذوق و سلیقه‌شان برنامه بسازیم و اگر لحظه‏‌ای برنامه‏‌ی خوشایند این‌ها نسازیم، کنترل را عوض می‌‏کنند و می‌‏روند سراغ ماهواره و شبکه‎های خلاف اخلاق می‌بینند. لذا برای اینکه دل این افراد را به دست بیاوریم باید هر چقدر می‌‎توانیم به آن مرزهایی که ایشان می‌پسندند (البته تا جایی که اسلام دست ما را نبسته باشد) نزدیک بشویم.
صحبت‌های من که تمام شد، رهبر انقلاب بدون اینکه اسمی از بنده ببرند فرمودند: «بسم الله الرحمن الرحیم من با تمام حرف‌های آقای «تهیه کننده» محترم موافقم و تمام این‌ها دغدغه‌های من است.»
متن کامل گفتگوی خبرگزاری «حوزه» با تهیه کننده برنامه «سمت خدا» را می توانید در اینجا بخوانید.


همچنین ببینید

مردم متدین قم نسبت به اجرای امر به معروف دغدغه و حساسیت داشته باشند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج از قم، حجت الاسلام و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.